Polska gospodarka pokazała moc


Polska gospodarka wydaje się być w niezłej formie. Wzrost produkcji przemysłowej w listopadzie wyniósł 9,8 proc. rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. To dużo lepsze dane, prognoz rynkowych.

Zmiany rekomendacji wydane przez Ipopemę


- Przedstawiamy aktualne i poprzednie rekomendacje Ipopemy z raportu z 26 stycznia wraz z cenami docelowymi akcji poszczególnych spółek.

Ropa tanieje bo wzrosły zapasy w USA


- Ropa naftowa lekko tanieje na rynkach paliw w USA z powodu ocen, że wzrosły jej zapasy w tym kraju - podają maklerzy.

Oszukują na pierogach


Co piąta partia wyrobów garmażeryjnych wybrakowana, a prawie połowa ma nieprawidłowo podany skład - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w pierogach z truskawkami, z serem i z kapustą, w których producent obniżył ilość farszu.

Jaguar Land Rover boosts Tata Motors profits


Tata Motors, India's top vehicle maker, reported a rise in sales and margins at its Jaguar Land Rover (JLR) unit as luxury buyers returned after the global crisis, helping send its shares up more than 6 percent.

MF: Walka z hazardem w gestii państwa


Państwa UE mogą samodzielnie decydować czy zakazać hazardu, czy też nie, kierując się nadrzędnym interesem publicznym - powiedział PAP rzecznik wiceministra finansów Jacka Kapicy, Witold Lisicki.

Połowa marca i może ktoś coś podpisze


Minie połowa marca, będzie możliwe podpisanie międzyrządowego porozumienia z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu do Polski - deklaruje ministerstwo gospodarki i wciąż nie podaje konkretnego terminu, zasłaniając się koniecznością oficjalnych uzgodnień i "zgrania terminów".

Gazprom wznawia dostawy gazu na Białoruś


Gazprom zadecydował o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po spłacie długu przez stronę białoruską - powiadomiła w czwartek rzeczniczka Kremla Natalia Timakowa. Strona białoruska potwierdziła zaś spłatę przez Gazprom długu za tranzyt.

Rosati: bezrobocie może rosnąć


Profesor Dariusz Rosati powiedział PAP, że ogłoszone we wtorek dane GUS odzwierciedlają wpływ światowego kryzysu na polską gospodarkę. Jego zdaniem bezrobocie w naszym kraju może rosnąć nawet do III kwartału przyszłego roku.

Polak odpuszcza zakupy w niedzielę


Hipermarket przestaje być świątynią konsumpcjonizmu. Przynajmniej w niedzielę - wynika z najnowszego raportu Pentora "Zachowania zakupowe Polaków". Chociaż wciąż lubimy duże sklepy samoobsługowe, to do zakupów w niedzielę przyznaje się tylko dwóch spośród każdych stu Polaków.

Indeks Ifo w Niemczech wyższy od prognoz


Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, wzrósł w sierpniu do 90,5 pkt z 87,4 pkt w poprzednim miesiącu - podano w środę w komunikacie.

Citigroup podniósł rekomendację dla Cyfrowego Polsatu


Analitycy Citigroup w raporcie z 7 stycznia podwyższyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "kupuj" ze "sprzedaj" - poinformowała agencja Bloomberg.

Więcej pieniędzy na armię


Większość Polaków uważa, że polskie wojsko jest źle uzbrojone i niedofinansowane, wynika z sondażu Instytutu Badań Marketingowych HumanGraph, cytowanych przez "Rzeczpospolitą".

30 września na GPW ruszy rynek obligacji Catalyst


30 września ruszy zorganizowany rynek dłużnych papierów wartościowych Catalyst - podała giełda w komunikacie prasowym. System ma ułatwić i optymalizować emitowanie obligacji przez przedsiębiorstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Mini korekta


Wczoraj przerwano bardzo dobrą passę siedmiu zwyżek z rzędu i na parkiecie dominowała podaż. Zamknięcie WIG20 wypadło 0,5% niżej to jest na wysokości 2393,88 pkt. Skala korekty nie jest przytłaczająca, co wiąże się z niezdecydowaniem inwestorów na światowych parkietach.

Nowe szczyty


Za nami bardzo dobre otwarcie tygodnia. Na rynkach finansowych od samego rana dominowały pozytywne nastroje. M.in. pozytywny sentyment do rynku akcji inwestorzy zawdzięczają lepszej od oczekiwań dynamice PKB za IIIQ?09 roku w Japonii (+1,2 proc. k/k przy rynkowym konsensusie na poziomie +0,7 proc. k/k).

KE przekonuje: Obniy emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.


Wbrew sprzeciwowi przemysu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych ju 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, ktry KE przyjmie w rod.

Wyniki Goldman Sachs lepsze niż się spodziewano


Goldman Sachs Group Inc. zanotował w I kwartale 2010 r. 5,59 USD zysku na akcję - poinformował bank we wtorek w komunikacie.

Euro rises for 3rd day on Spain, China's exports


The euro rose on Thursday for a third straight day as strong demand for Spanish bonds eased concern about the country's ability to finance its debt and a spike in Chinese exports boosted confidence on global growth.

Są dwa dobre scenariusze wyboru prezesa NBP


Zdaniem Ryszarda Bugaja, doradcy nieżyjącego prezesa NBP, są dwa scenariusze wyboru nowego szefa banku centralnego. Pierwszy, by poczekać z wyborem. Drugi, by wskazać kandydata ogólnie akceptowanego przez wszystkie opcje polityczne.

znalezionych: 27021, strona 1 z 1352
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.