Rząd podejmie decyzję w sprawie sprzedaży uprawnień do emisji CO2


Rząd na rozpoczętym we wtorek ok. godz. 12.30 posiedzeniu rozpatrzy m.in. wniosek ministra środowiska o wyrażenie zgody na sprzedaż Irlandii uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Algieria i Polska podpisały w niedzielę w Algierze porozumienie o współpracy w sektorze energetyki, w tym o sprzedaży gazu Polsce - podała algierska agencja APS, relacjonując dwudniową wizytę wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Pasażerowie podróżujący Kolejami Mazowieckimi na trasie Warszawa - Dęblin przez Otwock muszą liczyć się w najbliższym czasie z opóźnieniami pociągów. Utrudnienia są spowodowane remontem prowadzonym na trasie Warszawa Wschodnia - Wawer i potrwają do 1 grudnia włącznie. W związku z sytuacją powodziową, w porozumieniu z Krajową Dyspozycją Mocy, ograniczono produkcję energii elektrycznej w elektrowni w Połańcu (Świętokrzyskie). Nie będzie to jednak skutkować ograniczeniem dostaw energii elektrycznej do odbiorców.Umocnienie pozycji negocjacyjnej Ministra Gospodarki, doprecyzowanie instytucji przyrzeczenia offsetowego oraz wprowadzenie mechanizmu rekompensaty przemysłowej to niektóre z propozycji zmian, jakie w ustawie offsetowej zamierza wprowadzić resort gospodarki. Już niedługo w polskich sklepach kupimy tylko takie jajka, które zniosła zadowolona z życia kura. Podobno będzie smaczniejsze od tych, które jemy teraz. A już na pewno my będziemy czuć się lepiej, wiedząc, że producentka tego jaja ma się dobrze - pisze "Polska The Times". Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Tłumy turystów w centrum Gdańska, a tu z jednego z symboli miasta: Bazyliki Mariackiej, spada cegła. Dobrze, że nie komuś na głowę. Trafiła jednak w samochód. ...

Niemiecka polityka oszczędności nie jest przeszkodą dla wzrostu gospodarczego - powiedziała Angela Merkel, kanclerz Niemiec, w rozmowie z telewizją ARD. - Nie uderzamy po hamulcach - wtóruje jej minister finansów Niemiec w Financial Times. Cate Blanchett wystąpi u boku Erica Bany i Saoirse Ronan w thrillerze "Hanna".

Niemieccy europosłowie zaczęli już zbierać podpisy pod specjalną petycją Parlamentu Europejskiego w sprawie wprowadzenia zakazu pracy w niedzielę w całej Unii. Odpowiednia zmiana prawa miałaby zostać wprowadzona do unijnej dyrektywy o czasie pracy Dzisiaj w dobie telefonii komórkowej trudno zrozumieć, że „budka” telefoniczna jest tak samo potrzebnym elementem krajobrazu miejskiego, i nie tylko, jak kioski „Ruchu” małe kwiaciarnie osiedlowe, ... Ubezpieczeniowy gigant zwolni w tym roku co siódmego pracownika - wynika z porozumienia między zarządem PZU a związkowcami.Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, w Rybniku rozpoczęto pierwszą z czterech inwestycji solarnych. Rozpoczął się montaż baterii słonecznych w Zespole Szkół Budowlanych, które będą służyć do ogrzewania wody w szkolnym basenie. Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, rada nadzorcza Enei złożyła w poznańskiej prokuratorze doniesienie na prezesa firmy Macieja Owczarka zarzucając mu działanie na szkodę firmy. Związki zawodowe podejrzewają natomiast prezesa o szpiegostwo gospodarcze. - W ubiegłym roku zawarliśmy 5 istotnych umów offsetowych, które dotyczą przede wszystkim transferu nowoczesnych technologii. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju polskiego przemysłu obronnego – powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podczas debaty, która odbyła się 1 września br. w ramach XVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Kierowcy zrzucą się na strażaków?


Posłowie chcą, żeby towarzystwa ubezpieczeniowe płaciły specjalną opłatę na dofinansowanie straży pożarnej. - Zapłacą za to kierowcy, bo podrożeją polisy - ostrzegają ubezpieczyciele. MSWiA nie mówi nie, przeciwny jest resort finansów

Resort infrastruktury podpisał umowy na budowę 1226 km dróg


- Franz Smuda nie odkurzył mnie po zdjęciu z szafy, na której sobie dwa lata leżałem, tylko wziął mnie z klubu, z którym awansowałem do Ligi Mistrzów! To powołanie oczywiście jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, ale też nagrodą za półtora roku ciężkiej pracy - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL Kamil Kosowski.

Pekao SA: internetowy pakiet dla firm


Bank Pekao SA wprowadza do oferty bezpłatny internetowy pakiet Mój Biznes Net przeznaczony dla właścicieli małych i średnich firm.

Uwaga: Wał Miedzeszyński zamknięty do odwołania


Wał przecieka.... W niedzielę ok. godz. 24 w związku z podwyższonym stanem Wisły zamknięty zostanie Wał Miedzeszyński - poinformowało biuro prasowe Urzędu miasta st. Warszawy. Powodem jest ...

Inflacja spadła do 2,3% r/r w V głównie dzięki bazie statystycznej - analitycy


Kurs złotego - kontynuacja umocnienia


Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od kontynuacji obserwowanego od piątku umocnienia – notowania EUR/PLN zeszły pod poziom 4,2000, a kurs USD/PLN zniżkował do 2,8400.

Wzrosty na warszawskiej giełdzie, inwestorzy nie widzą zagrożenia dla Polski


Inwestorzy na giełdzie akcji i rynku walutowym spokojnie zareagowali na sobotnią katastrofę i śmierć polskiego prezydenta. Ceny akcji w poniedziałek poszły w górę, a WIG20 zdołał nawet ustanowić nowe roczne maksimum. Kurs złotego był stabilny

Emisja CO2 w Chinach osiągnie szczyt w 2030 roku


Tempo wzrostu emisji dwutlenku węgla w Chinach w ciągu najbliższych 10 lat będzie się zmniejszać, a szczytowy poziom emisji przypadnie na 2030 rok pod warunkiem, że rząd będzie kontynuował intensywne działania na rzecz rozwoju tzw. niskoemisyjnych metod przetwarzania węgla i wykorzystywania alternatywnych źródeł energii - pisze we wtorek dziennik "China Daily".

Turkish Airlines chce kupić LOT


- Nie mam zamiaru przepuścić takiej okazji - mówi Rzeczpospolitej Temel Kotil, prezes Turkish Airlines, o ewentualnym kupieniu naszego narodowego przewoźnika

W piątek wielkie otwarcie nowego odcinka A4


Ogromną wstęgę zawieszoną na wysokości Żarskiej Wsi zerwie ciężarówka i nowy odcinek autostrady A4 łączący Zgorzelec z Krzyżową zostanie otwarty. Uroczystość, którą obejrzy wicepremier Schetyna i minister Grabarczyk, zakończy kilkumiesięczne zamieszanie wokół otwarcia nowego odcinka

MF: deficyt budżetowy po marcu wyniósł 22 mld 707,57 mln zł


Deficyt budżetowy po marcu 2010 roku wyniósł 22 mld 707,57 mln zł wobec szacowanych wcześniej 22 mld 706,5 mln zł i planu całorocznego wynoszącego ok. 52,2 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w sprawozdaniu operatywnym z wykonania budżetu państwa.

Rosną opłaty za karty kredytowe


Banki pobierają coraz wyższe opłaty za karty kredytowe. Co więcej, nie rozdają ich już lekką ręką. Open Finance przeanalizował jak zmieniła się oferta kart kredytowych w polskich bankach na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Okazuje się, że od maja kilka banków zaostrzyło kryteria przyznawania kart, a do tego podniosło ich ceny.

W Gołuskach zważą ci pojazd


Nowy punkt ważenia pojazdów w Wielkopolsce W poniedziałek 10 maja na autostradzie A2 w miejscowości Gołuski, został uruchomiony nowy punkt ważenia pojazdów. Nowe miejsce powstało z inicjatywy ...

Laureaci polskich eliminacji do nagród "Biznes dla Środowiska"


Sześć firm zostało laureatami trzeciej edycji krajowych eliminacji do konkursu Europejskich Nagród "Biznes dla Środowiska". Wśród nagrodzonych są m.in. twórca napełniacza do worków przeciwpowodziowych, producent ekologicznych lamp ulicznych oraz autorzy technologii mycia przemysłowego.

Senat USA uchwalił kolejny pakiet pobudzenia gospodarki


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

MF: deficyt po lutym wyniósł ok. 16,8 mld zł


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" - Podejrzany o korupcję były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. zostaje na wolności - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy podtrzymując decyzję sądu rejonowego. Zażalenie w sprawię wypuszczenia R. po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji złożyła prokuratura. Po wpłaceniu kaucji areszt będzie mógł opuścić też Tadeusz D., były dyrektor ZUS w Szczecinie.

Ministrowie proponują zmiany w systemie emerytalnym


Przesunięcie do ZUS części składek, które teraz spływają do otwartych funduszy emerytalnych, zaproponowali w środę minister finansów Jacek Rostowski oraz minister pracy Jolanta Fedak. Ich zdaniem jest to drobna korekta systemu emerytalnego, na której skorzystają przyszli emeryci.

Konsultacje społeczne w sprawie budowy elektrowni jądrowej w gminie Darłowo


Jak poinformowała Polska Dziennik Bałtycki, w gminie wiejskiej Darłowo odbędą się konsultacje społeczne w sprawie budowy elektrowni jądrowej mogącej powstać w okolicach wsi Kopań.

BRE Bank ma zgodę KNF na przejęcie oddziału Commerzbanku w Polsce


- Dane na temat światowych rezerw ropy są przesadzone przynajmniej o jedną trzecią - uważa prof. David King, były doradca brytyjskiego rządu ds. nauki i współautor raportu na ten temat, który cytuje brytyjski Daily Telegraph. Jego zdaniem oznacza to, że już wkrótce popyt przewyższy podaż, a ceny ropy znacząco skoczą w górę.

Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,1% w marcu, w całej UE - 9,6%


- Przyjęcie Estonii do strefy euro jest niezwykle ważne dla stabilności całego regionu państw bałtyckich - powiedział w piątek w Monachium premier Łotwy Valdis Dombrovskis. Jest już praktycznie pewne, że Estonia przyjmie wspólną europejską walutę 1 stycznia 2011 roku

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.