7 kilometrów A4, 10 firm


Dziesięć firm, m.in. z: Polski, Czech, Portugalii i Hiszpanii, złożyło oferty cenowe na budowę odcinka autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód.

Dane zawarte w kluczykach samochodowych bywają wykorzystywane przez firmy ubezpieczeniowe do weryfikacji zeznań kierowców zgłaszających kradzież pojazdu. Jazda na rowerze po miecie jest coraz niebezpieczniejsza. Przybywa wypadkw z udziaem cyklistw. I to nie z ich winy - alarmuje "Metro". Przywrócono ruch na zablokowanym po wypadku odcinku drogi wojewódzkiej nr 209 Borzytuchom - Świątkowo (Pomorskie). W sobotę przed południem w okolicach pierwszej miejscowości czołowo zderzyły się dwa samochody. Pięć osób zginęło, jedna została ranna.Kary finansowe nakładane na przedsiębiorców wykonujących usługi transportowe samochodami o masie ponad 3,5 tony bez karty potwierdzającej uiszczenie opłat za przejazd drogami krajowym są zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Fani brytyjskiego Top Gear pamiętają zapewne odcinek, w którym Jeremy Clarkson w typowy dla siebie sposób wytykał największe wady samochodów hybrydowych. W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano 899 tys. 737 samochodów osobowych i dostawczych, tj. o 9,21 proc. mniej niż rok wcześniej

Michał Kościuszko, rajdowy wicemistrz świata juniorów 2009 (JWRC), który tytuł wywalczył jeżdżąc Suzuki Swift S1600, w tym roku będzie nadal, jako jedyny polski kierowca, walczył z czołowymi zawodnikami świata.

Warszawska policja zatrzymała czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie kraju. Decyzja amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji ze sprzedaży Opla oznacza kompromitację niemieckich władz federalnych i krajowych - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Transport bez obsługi ruszył na londyńskim lotnisku Heathrow. Futurystycznie wyglądające pojazdy bez kierowcy przewożą pasażerów z parkingu do terminalu. Oto kolejny model BMW zawieszony między segmentami. Praca fotoradarów jest bardzo trudna i niebezpieczna. Czy to śnieg, czy to upał, one stoją dzielnie temperując ułańską fantazję piratów drogowych.Lubelska policja odwołała się od wyroku, który zapadł pod koniec czerwca. Organizacje pracowników niemieckich zakładów Opla wezwały w środę do strajków ostrzegawczych we wszystkich zakładach spółki w Europie - poinformował w środę szef rady zakładowej spółki Klaus Franz. Prowadząc samochód Polacy najczęściej oddają się słuchaniu radia lub muzyki z odtwarzaczy cd.

Młody! Będziesz pod nadzorem!


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym.

Nowy po 50 latach!


Burmistrz Londynu Boris Johnson przedstawił w poniedziałek projekt czerwonego autobusu piętrowego. W 2012 roku "nowy Routemaster" zastąpi będące ikoną miasta pojazdy, które po ulicach brytyjskiej stolicy jeżdżą od ponad 50 lat.

Uwaga! Kubica w rajdach!


Organizatorzy rozgrywanego na Sycylii rajdu Taormina - Messina potwierdzili, że w imprezie wystartuje Robert Kubica z pilotem Michałem Kuśnierzem.

Jak długo wytrzyma twój silnik...


...kto płaci za niezapięte pasy pasażera. Co robić z kierunkowskazami na rondzie? Problemy ze zbiornikiem LPG i szkodą na parkingu strzeżonym. Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Więcej hamulców z Polski


Kosztem ponad 240 mln zł włoski koncern Brembo uruchomi w swojej fabryce w Dąbrowie Górniczej nową linię produkcji tarcz hamulcowych do samochodów.

Autostrada "tatrzańska" już gotowa


Słowacy oddali do użytku ostatni odcinek tak zwanej autostrady tatrzańskiej.

Niebezpieczne hybrydy


Fani brytyjskiego Top Gear pamiętają zapewne odcinek, w którym Jeremy Clarkson w typowy dla siebie sposób wytykał największe wady samochodów hybrydowych.

VW fox jak polo


Volkswagen fox nie jest w Europie popularnym samochodem.

Nie wjeda na way!


Bd drakoskie kary za wjedanie samochodami na way w celu ogldania przybierajcej rzeki - zapowiedzia w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozowski.

Optima, konkurent passata


Słowo optima części naszych czytelników, niewiele zapewne mówi. I nie ma się czemu dziwić, bowiem kia o tej nazwie oferowana jest głównie na rynku amerykańskim.

Massa już w bolidzie F1


Felipe Massa, po raz pierwszy od lipcowego wypadku podczas kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Węgier, jeździł bolidem Formuły 1. Brazylijski kierowca prowadził w poniedziałek na torze we Fiorano ubiegłoroczny model teamu Ferrari - F2007.

Po katastrofie...


Tragiczna sobota i smutna niedziela pozwoliły milionom Polaków zobaczyć, jak prezentują się samochody, z których korzystają najwyższe władze ich kraju. Całkiem dobrze.

Taksówki dla niepełnosprawnych


Już wkrótce niepełnosprawnych po śląskich miastach będą woziły taksówki znane z ulic Londynu.

Piłeś? Jedziesz? Prosto do pudła...


Punkty karne, mandat, grzywna, utrata prawa jazdy, pozbawienie wolności...

W czwartek znów koszmar na A4?


Motocykliści chcą w czwartek zablokować ruch na bramkach płatnej autostrady A4 Kraków-Katowice - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb.

Okradają setki kierowców


Parkomaty to zmora wielu kierowców. W Krakowie te urządzenia działają zaledwie od dwóch miesięcy, a do władz miasta już napłynęły setki pisemnych i telefonicznych skarg.

Pięciu rannych w pożarze busa


Pięć osób zostało rannych i trafiło do szpitali po pożarze busa przewożącego niepełnosprawnych we Wrocławiu.

Tankując dopłacasz do PKP!


Prawdziwi miłośnicy czterech kółek brzydzą się innymi środkami transportu.

Niebieski dla emerytów?


Każdy kierowca wie, że samochód, który ma "ostry" kolor jest bardziej widoczny na drodze.

Kubica poznał Loeba


Co najmniej 77 osób zginęło w Arabii Saudyjskiej w wyniku najobfitszych od lat ulew oraz wywołanych przez nie powodzi - powiadomiły saudyjskie źródła rządowe.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.