Ruszają "Bezpieczne wakacje"


Więcej patroli policyjnych w miejscowościach turystycznych i na trasach dojazdowych do nich, wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek - w piątek ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna wakacje".

Tylko w grach komputerowych po jednym życiu dostajemy następne. To już nie jest prywatna wojna prezydenta Jaworzna ze Stalexportem. Na obwodnicy Trójmiasta pomiędzy Gdańskiem Osową a Gdynią Karwiny doszło wczoraj do tragicznego wypadku. Zginęły dwie osoby a trzy zostały ranne.Były partner Roberta Kubicy z teamu BMW-Sauber, 32-letni Niemiec Nick Heidfeld otrzymał propozycje stanowiska kierowcy testowego w zespole Mercedes Grand Prix na najbliższy sezon mistrzostw świata Formuły 1. Wiecie, jaki był pierwszy na świecie samochód z pięciodrzwiowym nadwoziem typu hatchback i napędem na przednie koła? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi volkswagen golf, to znaczy, że daliście się "wkręcić" niemieckim specom od propagandy. Od trzech do pięciu parkingów podziemnych w centrum na co najmniej 2,3 tys. miejsc obiecuje stołeczny ratusz.

PO chce, aby egzaminy na prawo jazdy odbywały się w większej niż dzisiaj sieci miast.

Robert Kubica aktywnie wykorzystuje krótką przerwę w wyścigach Formuły 1. W czwartek rano całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 74 Kielce-Łódź w Koliszowach (Świętokrzyskie).

Kto wyznacza miejsca postojowe, jakie powinny mieć wymiary? Wyjaśniamy zagadnienia dotyczące parkingów. Konsorcjum firm NDI S.A. i SB Granit S.A.-Skopje, które złożyło ofertę w przetargu na projekt i budowę odcinka autostrady A2 Łódź - Warszawa od Strykowa do Konotopy, domaga się jego unieważnienia - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowca samochodu ma obowiązek nakazać pasażerowi zapięcie pasów, a w razie dalszej odmowy musi się zatrzymać i wysadzić taką osobę.Salon samochodowy w Genewie to ważne wydarzenie dla fanów Alfy Romeo. Bugatti veyron to ikona współczesnej motoryzacji. Produkowany od 2005 roku we Francji pojazd miał być wizytówką możliwości technicznych inżynierów Volkswagena, do którego od 1998 roku należy firma Bugatti. Kierowca niemal leżący na kierownicy, mrużący oczy i uporczywie wpatrujący się w drogę przed sobą... To wcale nie tak rzadki widok na naszych drogach. Zresztą nie tylko na naszych.

Wojna Śląska z autostradą!


To już nie jest prywatna wojna prezydenta Jaworzna ze Stalexportem.

Zamieszanie wokół A1


Konsorcjum Alpine Bau, któremu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała w grudniu kontrakt na wykonanie odcinka autostrady A1 od Świerklan do Gorzyczek na Śląsku, od końca grudnia ub.r. przebywa nielegalnie na terenie budowy.

Nie zdążymy z autostradami?


Sejmowa komisja żąda wyjaśnień ministra infrastruktury. Posłowie chcą usłyszeć od Cezarego Grabarczyka, dlaczego "sypie się" plan budowy dróg przed Euro 2012.

Renault zostaje w F1!


Renault nie wycofa się w z Formuły 1.

A4 kontra kierowca. Ciąg dalszy!


Operator płatnego odcinka autostrady A4 Katowice - Kraków, spółka Stalexport Transroute Autostrada (STA), nie zgadza się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach, który nakazał jej przeproszenie kierowcy za ograniczenie jego wolności w punkcie poboru opłat w Balicach.

Kryzys? Ale nie w Tychach


Ponad pół miliona samochodów zjechało w ciągu 11 miesięcy tego roku z taśm produkcyjnych tyskiego zakładu Fiat Auto Poland. To o 20,75 procenta więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Miliony wyrzucone w śnieg


Rosną koszty odśnieżania miast, w niektórych z nich kończą się już środki zaplanowane w budżetach na usuwanie śniegu.

Mercedes Binz


Wprawdzie z myślą o najbardziej wymagających klientach koncern Daimler wskrzesił w 2002 roku markę Maybach, ale nawet najbogatsi obywatele tego świata uznali najwyraźniej, że nie warto dopłacać wielu tysięcy euro do zmodyfikowanej S-klasy, która w dodatku nie może się pochwalić zbyt wyszukaną aparycją.

300 zł podwyżki i 1900 zł nagrody


Po 300 zł podwyżki i 1900 zł nagrody rocznej dostaną pracownicy Fiat Auto Poland.

Co kryje numer VIN?


Dane zawarte w numerze VIN przydają się nie tylko w chwili rejestracji samochodu.

Jak powstrzymać używane?


Wczoraj w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie przedstawicieli sektora motoryzacyjnego z Wicepremierem Rządu Waldemarem Pawlakiem.

Dziennikarze to hieny


Tak, wiemy. Dziennikarze to hieny i szydercy, którzy nie robią nic, poza żerowaniem na ludzkim nieszczęściu.

Wielka afera "łowców blach"


Prokuratura postawiła zarzuty kolejnemu policjantowi krakowskiej drogówki. To odprysk wielkiej korupcyjnej afery "łowców blach" - informuje "Dziennik Polski".

Massa na torze we wrześniu?


Kierowca zespołu Ferrari Brazylijczyk Felipe Massa, który 25 lipca, podczas kwalifikacji do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier, doznał pęknięcia czaszki po uderzeniu przy prędkości ponad 250 km/h metalową sprężyną, przechodzi w Sao Paulo rehabilitację i czuje się coraz lepiej - poinformował włoski dziennik sportowy Corriere dello Sport.

Nowa alfa po 10 latach


Już jutro salon w Genewie zostanie otwarty dla publiczności. Dzisiaj hale Palexpo odwiedzają dziennikarze, wśród nich wysłannik INTERIA.PL.

7 mln zł za komórki przy uchu!


Jak pokazują dane Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2009 roku 35 720 kierowców ukarano za rozmawianie przez telefon komórkowy trzymany przy uchu.

Prywatne auto Kubicy


Zastanawiacie się zapewne jakim samochodem prywatnie jeździ Robert Kubica.

Król lawet


Niektóre marki maja opinie bardziej awaryjnych, inne mniej.

Z lancera do space stara


Czy mitsubishi lancer nadaje się na zimowe wyjazdy narciarskie? Sprawdziliśmy to empirycznie i okazało się, że tak.

Kubica w Rajdzie Monte Carlo


Robert Kubica wystartuje w słynnym Rajdzie Monte Carlo, inauguracyjnej rundzie tegorocznej serii IRC. Rajd odbędzie sie w dniach 20-22 stycznia.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.