Nie rap, a czarnoksięstwo


DonGURALesko "Totem Leśnych Ludzi", Szpadyzor Records

W poniedziałek, 7 września, ukaże się nowy, solowy singel Thoma Yorke'a. W sieci pojawił się zwiastun do najnowszego, długo wyczekiwanego filmu Sylvestra Stallone'a "The Expendables". Pomimo tego że trailer nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, już dziś możemy oglądać pierwsze efekty pracy na planie. W serialu "Kości" pojawi się nowa postać, w której zakocha się agent Booth.Do takiego wniosku doszedł Jonas Akerlund - autor teledysku do nowego singla "Telephone" amerykańskiej wokalistki, Lady GaGi. Filmowy klip z udziałem Beyonce możecie już obejrzeć na stronach INTERIA.PL! Już nie tylko Krystyna Janda i Michał Żebrowski mają swoje teatry w Warszawie. Dyrektorem nowej sceny o nazwie IMKA został Tomasz Karolak. Ostania produkcja z udziałem tragicznie zmarłego Heatha Ledgera, film "The Imaginarium of Doctor Parnassus", już niedługo trafi na ekrany kin w USA. Hollywoodzcy producenci prowadzą zaawansowane rozmowy z dystrybutorami w sprawie rozpowszechnienia obrazu.

23 listopada ukaże się nowy album Sugababes, "Sweet 7". Płytę wypełni 11 utworów.

Prokurator skierował w piątek do sądu akt oskarżenia przeciw znanemu raperowi Peji. Zarzucono mu, że podczas wrześniowego koncertu w Zielonej Górze publicznie nakłaniał do pobicia 15-letniego chłopaka - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski. Dzisiaj (2 grudnia) we Wrocławiu odbędzie się premierowy koncert najnowszego projektu Raya Wilsona - Genesis Klassik.

Ten rok zaczął się dla Natalie Portman szczęśliwie. Nie zagrała wprawdzie w żadnym przebojowym filmie, ale nareszcie znalazła mężczyznę odpowiedniego dla siebie. Ojciec Amy Winehouse zdradził, że jego córka odrzuciła propozycję współpracy z Robbie'em Williamsem. Procedura ekstradycji do USA Romana Polańskiego może potrwać nawet rok - zapowiedziała w niedzielę, 31 stycznia, szwajcarska minister sprawiedliwości, Eveline Widmer-Schlumpf.Najmłodszy syn nieżyjącego Michaeal Jacksona, 7-letni Blanket, został zaatakowany paralizatorem przez 13-letniego kuzyna Jaafara. Już 29 maja, w warszawskim Palladium, Rufus Wainwright wystąpi w ramach trasy promującej jego nowy, znakomity album: "All Days Are Nights: Songs For Lulu”. Koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej z nich Rufus przedstawi nową płytę w całości, w drugiej przejdzie do swoich najbardziej znanych kompozycji. Grupa Bad Lieutenant, którą tworzą członkowie New Order oraz Alex James z Blur, opublikowała w sieci pierwszy fragment swojej twórczości.

63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes ogłasza listę filmów


W programie tegorocznego festiwalu, jak zwykle, znajdą się filmy uznanych mistrzów i reżyserów, którzy dopiero próbują dać poznać się światu. W konkursie głównym po raz pierwszy pokazane zostaną obrazy z Ukrainy i Czadu.

Kult Kazikowi na urodziny


W sklepach jest już płyta "Karinga - Hurra! suplement" grupy Kult, będąca uzupełnieniem albumu "Hurra!".

Klasyczne nominacje do Paszportów "Polityki"


To już 17. edycja Paszportów Polityki - nagród kulturalnych przyznawanych młodym twórcom. Znane są już nominacje w dziedzinie muzyki klasycznej.

Halloween w 3D


Producent Bob Weinstein zapowiedział, iż powstanie jeszcze jeden film z serii "Halloween". Tym razem będzie w technice 3D.

Raper artystą dekady


Amerykański hiphopowiec Eminem został uznany przez magazyn muzyczny "Billboard" "artystą ostatniej dekady".

Pół wieku "Zezowatego szczęścia"


Filozoficzna powiastka filmowa - tak jedną z najważniejszych komedii w historii polskiego kina, "Zezowate szczęście", określają krytycy. 4 kwietnia minęło dokładnie pół wieku od premiery filmu Andrzeja Munka, z Bogumiłem Kobielą w głównej roli Jana Piszczyka.

Bycie niewidomym... pomaga?


Brytyjska wokalistka Corinne Bailey Rae uważa, że ułomność Steviego Wondera (jest niewidomy od urodzenia) pomogła mu uniknąć zgubnych skutków sławy i pozostać sobą.

Jak uniknąć katastrofy?


Jak uniknąć klimatycznej katastrofy? Czy wystarczy do tego "zielona" transformacja kapitalizmu i zmiana naszych codziennych zachowań na bardziej ekologiczne? A może czekają nas głębokie przemiany stylu życia, sposobów produkcji i konsumpcji?

Timbaland zagra w serialu


Timbaland ma zabłysnąć na małym ekranie. Producent ma zagrać epizod w serialu "FlashForward: Przebłysk Jutra".

AC/DC wciąż na prowadzeniu


Australijska legenda hard rocka, zespół AC/DC, utrzymał 1. miejsce na światowej liście najlepiej sprzedających się płyt.

Podsumowanie klubowego lata na jednej składance


Album "Dreaming About Sunrise" to kompilacja będąca podsumowaniem festiwalowych wakacji z muzyką klubuwą.

Cher przygotowuje się do "Burlesque"


Cher wydała ponad 20 tysięcy dolarów, aby wyglądać jak najlepiej w filmie "Burlesque".

Nowy utwór Barlowa i Williamsa


Gary Barlow i Robbie Williams nagrali wspólną piosenkę.

Sapkowski: nie ma życia poza internetem


Andrzej Sapkowski na środowym spotkaniu z czytelnikami w Warszawie zadeklarował miłość do internetu i pobłażliwość wobec sieciowego piractwa. "Uszczknięcie z gigantycznych dochodów Gatesa to jednak nie to samo, co rąbnięcie babci podkówki z drobnymi. Choć oczywiście oba czyny są mało chwalebne" - mówił autor "Wiedźmina".

Drake, Petty, McLachlan - nowości na czele


Od razu na 1. miejscu amerykańskiej listy najlepiej sprzedających się płyt debiutuje kanadyjski raper Drake ze swoim pierwszym długogrającym albumem "Thank Me Later".

Michelle Pfeiffer kurtyzaną


W "Niebezpiecznych związkach" Stephena Frearsa Michelle Pfeiffer była niewinną i szlachetną madame de Tourvell, którą uwodził cyniczny hrabia de Valomont (John Malkovich). W "ChĂŠri" tego samego reżysera jest piękną i utalentowaną kurtyzaną, która uwodzi dużo młodszego, beztroskiego młodzieńca Freda (Rupert Friend).

Niech gra polska muzyka


Wczoraj, wystawieniem opery "Król Roger" w interpretacji Mariusza Trelińskiego rozpoczął się 5. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie.

Będzie 23. seria "Cops"


Fox zadecydował, że powstanie 23. "Cops" seria jednego z najdłużej pokazywanych seriali.

Kradzież zabytkowych dzwonów


Co najmniej cztery zabytkowe dzwony skradziono ostatnio we wschodniej Szwajcarii - informuje we wtorek szwajcarska agencja SDA. Kościołom w kantonie Gryzonia zlecono zrobienie spisu wszystkich dzwonów, w związku z podejrzeniem, że mogło ich zginąć więcej.

Stephen King dopisuje "Lśnienie"


Stephen King postanowił napisać ciąg dalszy jednego ze swych największych dzieł, "Lśnienia". Literacki sequel powstaje pod roboczym tytułem "Doctor Sleep".

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.