Paliwa podrożeją o 20 gr!


Za benzynę i olej napędowy będziemy płacić co najmniej o 20 gr więcej. Część tej podwyżki szykuje nam Unia Europejska, a część nasz resort finansów - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Autobus wiozący dzieci na wycieczkę z Warszawy do Międzyrzecza (Lubuskie) przewrócił się na łuku zjazdu z autostrady A2 w okolicach Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Nikomu nic poważnego się nie stało. Dane zawarte w kluczykach samochodowych bywają wykorzystywane przez firmy ubezpieczeniowe do weryfikacji zeznań kierowców zgłaszających kradzież pojazdu. Jedną z żelaznych zasad motoryzacji (i nie tylko) jest ta, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Przez wiele lat przekonały się o tym dziesiątki producentów.



Honda pokazała na salonie w Los Angeles prototyp o skomplikowanej nazwie Personal-Neo Urban Transport, w skrócie (P-NUT). W relacjach z powodzi wciąż przewija się widok zatopionych samochodów. Smutny los maszyn wobec ogromu dramatu ludzi z pewnością nie jest najważniejszy, jednak miłośnikom motoryzacji musi dawać sporo do myślenia. Bułgarscy właściciele drogich samochodów oszczędzają na podatkach i wyłudzają podatek VAT, rejestrując pojazdy jako ciężarowe - poinformowało w czwartek MSW Bułgarii.

O ciężkiej sytuacji rosyjskiej Łady pisaliśmy niejednokrotnie. Podobnie, jak w przypadku innych marek byłego bloku wschodniego, kapitalizm nie okazał się dla producenta z Togliatti łaskawy.

Fabryka Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu ponownie wstrzymała, tym razem do 17 maja, produkcję - poinformował "Puls Biznesu". Poprzednia przerwa trwała dwa tygodnie i skończyła się 19 kwietnia. W Paryżu rozpoczęła się druga już aukcja dzieł sztuki ze słynnej kolekcji zmarłego w ubiegłym roku dyktatora mody Yves Saint Laurenta i jego życiowego partnera biznesmena Pierre'a Berge'a. Tym razem pod młotek w domu aukcyjnym Christie's idzie 1200 cennych mebli i precjozów.

W dobie kryzysu rynek chiński jawi się producentom samochodów na całym świecie, jako światełko w tunelu. Dynamiczny rozwój gospodarczy i miliony bogacących się ludzi to łakomy kąsek, obok którego nie sposób przejść obojętnie. W 1990 roku Renault wprowadziło na rynek nowy model - clio, które zastąpiło renault 5. Wracasz z wakacji?



Aż 84% kobiet kierowców prowadzi samochód, odczuwając głód. Przyznają one jednocześnie, że jest to przyczyną zmęczenia oraz obniżonej koncentracji na drodze. Dziewięciu szwedzkich księży specjalnie przygotowanych do udzielania pomocy ofiarom wypadków, będzie pełnić służbę na trasach Rajdu Szwecji, który rozegrany zostanie w dniach 11-14 lutego. Rocznie blisko 70 tys. osób ginie lub zostaje poszkodowanych w wypadkach drogowych.

E36. Dobre auto o złej sławie


Stereotypy zniszczyły wizerunek "trójki" E36 - przynajmniej na naszym rynku. Szkoda, bo to kilkunastoletnie auto wciąż oferuje wiele.

Puste przebiegi surowo zabronione


To, co można spotkać na afgańskich drogach nieraz wprawić może w zdumienie.

Dramat polskich dróg


Dramatyczne wnioski z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: ponad 40 proc. sieci dróg krajowych wymaga przeprowadzenia różnego rodzaju remontów.

INTERIA.PL wygrywa na Litwie


Startująca fiatem 500 abarth załoga INTERIA.PL wygrała klasę 3 (auta o pojemności powyżej 2000 ccm) międzynarodowego rajdu samochodowego dziennikarzy na Litwie.

W tym roku paliwo po 5 zł?!


W drugim tygodniu 2010 r. kierowcy powinni się przygotować na podwyżki cen paliw - podali analitycy biura Reflex i portalu e-petrol.

Był pijany, ale... czy jechał?


Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

Nadmierna prędkość śmieciarki


16 osób ewakuowano z kamienicy w Zgierzu (Łódzkie); wcześniej w budynek ten wjechała śmieciarka.

Opel astra sport tourer


Wprawdzie niekwestionowanym liderem sprzedaży w segmencie samochodów kompaktowych pozostaje VW golf, ale na godnego rywala wyrasta nowy opel astra.

Mitsubishi dla Francuzów


Koncern PSA (Peugeot i Citroen) będzie sprzedawał pod swoimi markami elektryczny samochód zbudowany na bazie mitsubishi i-MiEV.

Sposób na prawko bez stresu!


Mimo ciągłego doskonalenia przepisów, które mają na celu poprawienie poziomu szkolenia kandydatów na kierowców, uzyskanie prawa jazdy w Polsce to wciąż sport ekstremalny.

Kubica się cieszy


Robert Kubica przyznał, że decyzja o dołączeniu od przyszłego sezonu do zespołu Renault była łatwa do podjęcia, od kiedy okazało się, że team ten zostanie w Formule 1 mimo skandalu z ustawianiem wyścigów.

"Auto Moto" już w kioskach


Najnowszy, 12 numer "Auto Moto" już w kioskach. Znajdziecie w nim m.in:

Śnieżyce atakują!


Silne mrozy i obfity śnieg w wielu miejscach Europy utrudniły ruch na drogach i transport lotniczy.

Nalepki dla starych kierowców


Jedna z amerykańskich gazet doniosła o wypadku, który zdarzył się na przedmieściach Cleveland w stanie Ohio: kierowca cadillaca wyjeżdżając z parkingu przy centrum handlowym wpakował się wprost pod pędzącą ciężarówkę.

Łada zdetronizuje Skodę?


W bloku wschodnim Łada była tym, czym dla reszty mniej cynicznego acz bardziej cywilizowanego świata Mercedes. Niezależnie od modelu, samochody z Togliatti przez wiele lat stanowiły szczyt wschodniej technologii.

GM odzyskuje kontrolę nad Oplem


Amerykański koncern General Motors spłaci we wtorek ostatnią ratę kredytu pomostowego, udzielonego latem spółce Opel przez niemieckie władze - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na źródła w koncernie.

Fatalne wieści dla kierowców


Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły średnio o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Psychoterapia nie jest tania


Czujesz się niedoceniany? Nikt nie zwraca na ciebie uwagi? Ludzie cię ignorują? Jest lekarstwo na twoje kompleksy. Drogie, ale bardzo skuteczne.

Peugeot SR1


Już w najbliższy poniedziałek rusza salon samochodowy w Detroit. Będziemy tam, aby przekazać wam najnowsze trendy pokryzysowej amerykańskiej motoryzacji.

Francuzi zachwyceni Kubicą


"Spektakularny rezultat", "Kubica wskrzesza ekipę Renault", "Euforia we francuskiej stajni" - tak francuskie media komentują drugie miejsce Polaka w Grand Prix Australii.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.