12-latka za kierownicą


Na karę roku i dwóch miesięcy więzienia skazał sąd w Kaliszu 35-letnią kobietę, która w ubiegłym roku pozwoliła swojej 12-letniej córce prowadzić samochód na drodze publicznej. Wyrok jest nieprawomocny.

Policjanci poszukują kierowcy, który uciekał przed nimi ulicami Katowic. Mężczyzna prowadzący audi A6 jechał pod prąd, próbował zepchnąć radiowóz z drogi i wjeżdżał na chodnik, zmuszając pieszych do ucieczki. Na razie ujęto pasażera uciekającego auta. Sergio Marchionne, który pełni obecnie funkcję dyrektora generalnego Chryslera powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku amerykańska firma uruchomi skierowaną do osób fizycznych emisję swoich akcji. Rybnicka policja zatrzymała 29-latka, który za ok. 20 tys. zł obiecywał pomoc w sprowadzeniu samochodu z Niemiec.Cena benzyny bezołowiowej może wzrosnąć do 5 zł za litr - wieszczy "Dziennik Polski". Podobno jeśli ktoś nie ma dziś profilu na facebooku to znaczy, że nie istnieje. Wygląda na to, że po dwóch koszmarnie trudnych latach, amerykański rynek powoli powstaje z klęczek. W kwietniu wszyscy najwięksi gracze zanotowali wyraźny wzrost popytu nas swoje samochody.

Koszt przejazdu pociągiem z Warszawy do Berlina i z powrotem dla dwóch osób jest porównywalny z opłaceniem wynajęcia samochodu oraz benzyny. Podobnie jest na trasach krajowych.

Krakowski sąd ukarał grzywną motocyklistę, który w punkcie poboru opłat tamował ruch. Mężczyzna płacił drobnymi za przejazd autostradą A4 Kraków- Katowice. Zakończyła się budowa 4-kilometrowej obwodnicy Lubnia na popularnej "zakopiance" w Małopolsce.

Przewrócona ciężarówka zablokowała w czwartek około południa jezdnię autostrady A4 na Wrocław w rejonie Pławniowic koło Gliwic. Zafundowanie "porządnej kolacji" zaproponowała policjantom drogówki 21-letnia mieszkanka. Do ośmiu lat więzienia grozi 22-letniemu kierowcy opla vectry, który w sobotę wjechał na chodnik w miejscowości Laski (Wielkopolska) i potrącił śmiertelnie dwóch siedemnastolatków.Czy polski system egzaminów na prawo jazdy jest "systemem oblewania"? W czerwcowym wydaniu m.in.: Tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj wieczorem w Kraczkowej (podkarpackie). 30-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony koparką.

Lexus się wywraca?


Koncern Toyota Motor Corp. podjał we wtorek decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży w USA modelu Lexus GX 460 po tym jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania jego zdolności trakcyjne.

Mały wariat po francusku


Budowanie sportowych, agresywnych wersji małych samochodów wymaga wprowadzenia wielu zmian technicznych. Mocniejsza jednostka napędowa, twardsze zawieszenie, czulszy układ kierowniczy, silniejsze hamulce.

Uwaga - zmiany w przepisach


I znów szykują się zmiany w szkoleniu kierowców autobusów. Sejmowa komisja infrastruktury ma się zająć projektem zmiany ustawy o transporcie drogowym.

Marks by się ucieszył...


Pracownicy z zakładów Opla z całej Europy protestują przeciwko planowanemu zamknięciu należącej do tej firmy fabryki w Antwerpii.

Euroncap podniósł poprzeczkę


Często spotkać się można z opinią, że testy zderzeniowe nie odzwierciedlają tego, jak dany samochód zachowa się w czasie wypadku.

10 dni rozkoszy


4 marca, rozpoczyna się największa motoryzacyjna impreza tego roku - jubileuszowy - osiemdziesiąty już Salon Samochodowy w Genewie.

Prawdziwe drogi bezprawia


Policja i straż miejska nie mają możliwości karania kierowców na drogach wewnętrznych. W efekcie kierowcy robią, co chcą.

Sexy policjantki tuż przed...


Powiedzenie "za mundurem panny sznurem" sprawdza się nie tylko w przypadku wojskowych.

Przemycał za szybko...


O dużym pechu może mówić zatrzymany 13 kwietnia kierowca audi A8, który trudnił się przemytem papierosów.

Kompromitacja z motocyklem w tle


W weekend w Modlinie miała się odbyć pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Rewolucja w BMW


Jeszcze tylko przez trzy lata fani BMW mogą czuć się lepsi od miłośników Audi, Mercedesa czy Lexusa. Jest już niemal pewne, że w 2013 roku na rynku pojawi się nowy, pozycjonowany między mini a serią jeden "miejski" samochód spod znaku wirującego śmigła.

Stalexport nie do ruszenia?


Koncesjonariusz płatnej autostrady Kraków-Katowice chce zapobiec zmianie tajnego aneksu do umowy koncesyjnej. W nowym aneksie przeszkadzają mu zapisy, które mają chronić interesy Skarbu Państwa, a przede wszystkim kierowców.

Kubica pojedzie ładą!


Na bolidzie prowadzonym przez Roberta Kubicę przez cały 2010 rok będzie widniało logo Łady.

Alonso, ferrari i odlotowy sweterek


Atrakcją imprezy, kończącej sezon sportów motorowych na torze w hiszpańskiej Walencji, była przejażdżka Felipe Massy, wracającego do zdrowia po groźnym wypadku kierowcy F1 i jego nowego partnera z zespołu Ferrari, Fernando Alonso.

Cadillac wraca do Europy


Amerykańskie auta nie mają w Europie łatwego życia. Przekonała się o tym firma Kroymans Group, która zajmowała się importem i dystrybucją samochodów marki Cadillac. Jej kariera była krótka.

Cicho, wygodnie i szybko


Audi udało się połączyć funkcję Start - Stop z automatyczną skrzynią biegów.

Nowe kategorie prawa jazdy!


Nowe kategorie prawa jazdy: AM (motorowery i lekkie pojazdy czterokołowe) oraz A2 (uprawniające do prowadzenia motocykli o mocy nie przekraczającej 46 KM), kursy reedukacyjne dla kierowców, obowiązek wymiany do 2033 r. praw jazdy - takie zapisy znalazły się w założeniach do projektu ustawy o kierujących pojazdami, które we wtorek przyjął rząd.

Czy Kubica zastąpi Massę?


Magazyn motoryzacyjny "GPWeek" w swoim najnowszym numerze pisze o tym, że Robert Kubica jest trzecim w kolejności kierowcą, który mógłby w przyszłym sezonie zasiąść w bolidzie teamu Ferrari.

To nie prędkość zabija!


Polska policja, a za nią media, powtarzają jak mantrę, że winę za całe zło na drogach ponosi nadmierna prędkość.

Raikkonen przed... debiutem


Mistrz świata Formuły 1 w sezonie 2007, były kierowca Ferrari Kimi Raikkonen, z którym włoski zespół rozwiązał kontrakt, przygotowuje się we Francji do startu w 45. Arctic Lapland Rally, pierwszej eliminacji mistrzostw Finlandii (28-30 stycznia).

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.