Tramwaj niczym taran


Pięć osób zostało rannych w piątek w Poznaniu, gdy tramwaj wypadł z szyn i uderzył w budynek - poinformował Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej.

Pijany kierowca uszkodził w Gliwicach trzy samochody i... zniszczył kwietnik. Najpierw mężczyzna gwałtownie zatrzymał się na środku ulicy i zaczął cofać. Jadąc tyłem, uszkodził pierwsze auto. Ford Motor Company będzie musiał zapłacić 82,6 mln dolarów odszkodowania kobiecie, która w wypadku złamała kręgosłup. Czasy, gdy Koreańczycy produkowali samochody, których uroda niewiele odbiegała od prezencji głazu narzutowego to już zamierzchła przeszłość.Sukces! Tak jednym słowem określić można miniony rok, jeśli wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa na polskich drogach. Toyota wciąż mocno odczuwa skutki największej w historii motoryzacji akcji nawrotowej. Jak wynika z raportu instytutu badawczego Millward Brown wartość koncernu wyraźnie spadła, co poskutkowało zmianą na stanowisku lidera najbardziej wartościowych marek samochodowych. Ponad stu motocyklistów, wspieranych przez niektórych kierowców innych pojazdów, po raz kolejny protestowało w piątek wieczorem przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem.

Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany w prawie, które ułatwią ściganie nieuczciwych kierowców.

W 2009 r. w Polsce skradziono 16 915 samochodów. Najczęściej były to volkswageny passaty i golfy, a także audi A4 i A6 oraz... fiaty 126 P - wynika z policyjnych statystyk. We Włoszech obchodzono w poniedziałek, na ogół symbolicznie i w klimacie zabawy, Dzień Powolności. Ustanowiło go przed trzema laty włoskie Stowarzyszenie Sztuki Życia Bez Pośpiechu.

W dzisiejszym wydaniu dziennika "Fakt" czytamy, że rząd szykuje nowe przepisy dotyczące opłat drogowych. Zdaniem dziennikarzy gazety kierowcy mieliby płacić za przejazd drogami ekspresowymi! ...a konkretnie jej opary, bo "mogą wzmagać niepokój i agresję". Wygląda na to, że starania niemieckiego rządu o to, by do 2020 roku po tamtejszych drogach jeździł milion samochodów "ekologicznych" przyniosły zamierzony efekt.W okolicach Różana na Mazowszu zginął litewski kierowca uciekający przed patrolem drogówki. W całym kraju trwają poświąteczne powroty. Robert Kubica uciął najświeższe spekulacje na temat jego odejścia do Ferrari. Wyjaśnił, że obecny sezon Formuły 1 niedawno się rozpoczął i jest jeszcze za wcześnie, by myśleć o ewentualnej zmianie zespołu. "Na razie jestem szczęśliwy w Renault" - podkreślił.

Nowy partner Kubicy?


Team Renault wciąż nie podjął decyzji, kto będzie w przyszłym roku ścigał się obok Roberta Kubicy w drugim bolidzie.

Lepiej zatankuj już dziś!


PKN Orlen podnosi od czwartku hurtowe ceny benzyny o 39 zł, a oleju napędowego o 88 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

To będzie dramat dla stolicy!


Ograniczenia w ruchu samochodów osobowych, m.in. na trasie W-Z, i zamknięcie niektórych ulic w centrum miasta - to utrudnienia, które w tym roku rozpoczną się w Warszawie w związku z budową drugiej linii metra.

Znów korki na A4


Od czwartku przez trzy tygodnie zamknięty będzie 400-metrowy odcinek jezdni autostrady A4 w kierunku Krakowa w okolicach przebudowywanego węzła "Sośnica" w Gliwicach. Ruch będzie odbywać się drugą jezdnią, z zachowaniem dwóch pasów w każdym kierunku.

Miejsce do parkowania to luksus!


Znowu słychać zapewnienia o rychłej zmianie statusu dróg wewnętrznych, które odtąd byłyby traktowane tak samo jak drogi publiczne.

Mini coupe concept


W tym roku Mini świętuje 50. rocznicę urodzin.

Land rover tylko na asfalt


Land Rover stoi właśnie przed bardzo trudnym zadaniem. Od kilku lat brytyjska firma zmagała się z problemami natury finansowej. Kryzys na światowych rynkach sprawił, że zainteresowanie drogimi terenówkami spadło.

Chciałbyś płacić za drogi?


Prawie 70 proc. Polaków nie zgodziłoby się na wprowadzenie opłat za korzystanie z dróg ekspresowych w zamian za podwyższenie jakości tych tras - wynika z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Wiesz co to za auto na zdjęciu?


Odnaleziono rejestrator danych lotu (FDR) Airbusa jemeńskich linii lotniczych Yemenia, który rozbił się 30 czerwca w pobliżu archipelagu Komorów na Oceanie Indyjskim.

Zakopane? Tylko w korkach


W najbliższych latach nie będzie przebudowy "zakopianki" na odcinku Poronin-Zakopane. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji wygasa 8 kwietnia.

Znów "cyrk" wokół Opla


Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z prezydentem USA Barackiem Obamą na temat decyzji amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji z planowanej sprzedaży spółki Opel - poinformował w czwartek w komunikacie rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm.

Sprzedają dziury w drodze!


Niemiecka gmina Niederzimmern w Turyngii znalazła niekonwencjonalny sposób, by pozyskać środki na remont ulic po ciężkiej zimie: sprzedaje dziury w drogach.

Ojciec dyrektor będzie wściekły?


Mamy złe wiadomości dla pana Misztala, Ojca Dyrektora i wszystkich fanów samochodowego luksusu przez duże... M.

Na baterie... nie dla dziewczynek!


Pseudoekologia, bez skrępowania wciska się ze swoimi ubłoconymi butami w każdą sferę motoryzacyjnego życia.

Wycofują się z F1!


Amerykański zespół US F1, który w 2010 roku miał zadebiutować w wyścigach o Grand Prix Formuły 1, przerwał prace konstrukcyjne nad bolidem i podjął decyzję o wycofaniu się z rywalizacji.

Pijany kierowca dzwoni na policję...


"Pijany kierowca doniósł sam na siebie.

To nie prędkość zabija!


Polska policja, a za nią media, powtarzają jak mantrę, że winę za całe zło na drogach ponosi nadmierna prędkość.

Autostrada będzie za tania?


Komisja Europejska na razie nie zajmie się skargą na chińskie konsorcjum, które wygrało przetarg na budowę odcinka autostrady A2 Łódź-Warszawa od Strykowa do Konotopy.

Autobus jechał "wężykiem"


Pijanego kierowcę autobusu, którym podróżowało 10 osób, zatrzymali policjanci z Bełchatowa. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

Gdy nie ma piwa i kobiet...


Wyobraźmy sobie, że jesteśmy typowym samcem mieszkającym w Arabii Saudyjskiej.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.