Handel akcjami w sieci pod lupą KNF


Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą sprzedaży akcji Energi na Allegro - dowiedział się "Parkiet". Jak donosi gazeta w internecie można kupić papiery wartościowe wielu innych firm.

Współrządzące PSL opowiada się za tym, aby wybór nowego prezesa NBP nastąpił po wyborach prezydenckich - powiedział PAP szef klubu PSL Stanisław Żelichowski. 10 kwietnia w katastrofie lotniczej zginął prezes NBP Sławomir Skrzypek. Zginął również prezydent Lech Kaczyński. Chociaż do Grecji przyjedzie w tym roku więcej turystów, to przychody z turystyki, która jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki kraju, spadną - podał grecki Instytut Badań nad Turystyką (ITEP). - Google nie narusza praw LVMH dopuszczając reklamy jej konkurentów oraz podróbek - uznał Europejski Trybunał Sprawiedliwości kończąc tym samym wieloletni spór. Do francuskiego koncernu należą m.in. takie światowe marki jak Louis Vuitton, Moet & Chandon czy Christian Dior.Po wczorajszych publikacjach makro, sesja amerykańska przyniosła osłabienie dolara i wzrost kursu EUR/USD do 1,37. Korekcyjna fala delikatnych wzrostów dotarła do górnego ograniczenia spadkowego kanału trendowego, co mogłoby być dobrym miejscem do odwrócenia sytuacji i kontynuowania dalszych spadków w średnim terminie. Wczorajsza sesja mogła rozczarować posiadaczy długich pozycji na warszawskim parkiecie. WIG20 stracił 0,66% i notuje obecnie wartość 2379,48 pkt. Mimo lepszych (do 16) danych makro prestiżowy indeks GPW znajdował się przez większość dnia pod kreską, a sprzedający skutecznie tłumili próby wyjścia kupujących na plus. Rok 2015 jest dobrą datą na przyjęcie euro, ale możliwe jest niewielkie opóźnienie - powiedział dziennikarzom wiceprezes NBP Witold Koziński.

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, a skala strat nie przekroczyła 0,4%. Tuż po otwarciu WIG-20 wytyczył dzienne maksimum na 2243 pkt., po czym w kolejnych godzinach odnotował spadek do 2218 pkt.

Pomimo nienajlepszych danych o stanie amerykańskiej gospodarki, nowojorskie indeksy giełdowe zakończyły wtorkową sesję nieznacznie na plusie. Był to m.in. efekt podniesienia przez analityków rekomendacji dla dwóch spółek wchodzących w skład indeksu blue chips Dow Jones Industrial Average (DJIA). Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet obarczył Niemcy i Francję współodpowiedzialnością za kryzys zadłużenia w strefie euro. Jak powiedział gazecie "Welt am Sonntag", państwa te same naruszyły Pakt Stabilności i Wzrostu w 2004 r.

Po serii wzrostów na amerykańskich giełdach piątkowa sesja przyniosła zniżkę głównych indeksów. Dow Jones spadł o 0,35%, S&P 500 o 0,51%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,71%. W kontekście całego minionego tygodnia najlepiej zaprezentowały się spółki telekomunikacyjne oraz przemysłowe. W piątek walory spółki Google powiększyły swoją stratę o kolejne 1,13% pod wpływem informacji, że ten internetowy gigant może wycofać się z chińskiego rynku ze względu na brak porozumienia z tamtejszym rządem. Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, lecz skala ruchu była ograniczona i nie przekroczyła progu 1%. Pierwsza faza sesji należała do sprzedających, którzy sprowadzili WIG-20 do 2540 pkt., a w końcowych godzinach inicjatywę przejęli kupujący, którzy zdołali zniwelować skalę spadku. Katarski fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights nie zapłacił w czerwcu za udziały w dwóch spółkach z Gdyni, dlatego będzie na nie nowy przetarg - poinformował zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Wcześniej rzeczniczka MSWiA ujawniła, że resort otrzymał od zarządcy oświadczenie o wpłacie wymaganej kwoty. - To oświadczenie zostało "wadliwie" zrozumiane przez MSWiA - tłumaczy Nojszewski. Sprawę bada prokuratura.W nocy z czwartku na piątek zakończyło się wylewanie betonowej płyty boiska na Stadionie Narodowym w Warszawie. Za kilkanaście miesięcy zostanie na niej wyłożona murawa, na której grać będą piłkarze w mistrzostwach Europy 2012 roku. Pierwsza w tym tygodniu sesja na globalnych rynkach finansowych upłynęła pod hasłem silnego wzrostu cen akcji i towarów oraz równie głębokiego osłabienia amerykańskiej waluty. Inwestorzy przystąpili do zakupów bardziej ryzykownych instrumentów i zmniejszyli swoje zaangażowanie w dolary, które to jeszcze kilka miesięcy temu były uważane za najlepsze schronienie w czasach recesji. Pracownik odbywający podróż służbową poza granicami kraju na ogół ponosi z tego tytułu znaczne wydatki. Dlatego też dieta przysługująca mu w związku z taką podróżą jest wyższa niż w przypadku podróży krajowej. Dla jej ustalenia najważniejsze jest określenie czasu trwania podróży zagranicznej i jej państwa docelowego.

Dziś ważne dane ze strefy euro i USA


Po wczorajszych deklaracjach gotowości do pomocy Grecji przez Unię Europejską, w piątek w podobnym tonie wypowiedział się przewodniczący Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Związkowcy z Fiat Auto Poland chcą spotkania z prezesem koncernu Fiat


Związkowcy z firmy Fiat Auto Poland są zaniepokojeni zapowiedziami przeniesienia produkcji nowego modelu fiata Panda z tyskich zakładów koncernu do Włoch. Przedstawiciele 6 z 7 działających w tyskich zakładach związków zawodowych domagają się spotkania w tej sprawie z prezesem koncernu Fiat Sergio Marchione - poinformował w komunikacie przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Franciszek Gierot.

Ponad 30 osób na jedno miejsce pracy!


Niepokojące są dane o bezrobociu w Czechach. Bez pracy jest tam teraz ponad pół miliona obywateli a oferty opiewają na 33 tys. miejsc. W przyszłym roku bezrobocie będzie tam 11-procentowe (teraz 8,6-proc.).

Cios w polskie firmy - stracą 5,75 mld złotych


Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest przeciwna wprowadzaniu jeszcze jednego święta. Zdaniem tej organizacji, nie stać polskiej gospodarki na zwiększanie wymiaru czasu wolnego - firmy poniosą zbyt duże straty, staniemy się mniej konkurencyjni i atrakcyjni inwestycyjnie, spadnie zatrudnienie.

W naszej drukarni zamówisz najnowsze kalendarze reklamowe, które będą doskonałym nośnikiem reklamy twojej firmy. Nasze kalendarze reklamowe produkujemy za pomocą najnowocześniejszych maszyn druku offsetowego. Dzięki temu nasze

kalendarze

są niezwykle estetyczne i trwałe. Wykonane u nas kalendarze reklamowe będą bez wątpienia doskonałą wizytówką twojej firmy.

W transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 11,25 mln akcji Cersanitu i 17,88 mln akcji Echa


W czwartkowych transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 11,25 mln akcji Cersanitu stanowiących 7,8 proc. wszystkich akcji spółki oraz 17,88 mln akcji Echa Investment, które stanowią 4,3 proc. w jego kapitale akcyjnym.

Koniec wojny, ale miny pozostały


W 2010 r. gospodarka przyspieszy, wynika z ankiety "Pulsu Biznesu" przeprowadzonej wśród ekonomistów. Ale fajerwerków nie należy oczekiwać, dodaje gazeta.

Kolejne kraje oferują pomoc Polsce


Kolejne kraje oferują Polsce pomoc w walce z powodzią. Teraz Dania i Ukraina zaproponowały pompy o wysokiej wydajności, a także swoich ekspertów - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Komisji Europejskiej Ferran Tarradellas.

Fałszywe leki zalewają polski rynek


Viagra z gipsu, środek odchudzający na bazie amfetaminy i zioła z ołowiem - to niektóre przykłady fałszywych leków oferowanych nielegalnie w Polsce.

Od jutra zmiany w umowach o pracę


Rozmawiamy z Jolantą Fedak, ministrem pracy i polityki społecznej.

Niekorzystne sygnały


Po mocnej przecenie na większości rynków azjatyckich, w tym wyraźnej wyprzedaży w Chinach, trudno było oczekiwać innego niż spadkowy scenariusza dla parkietów europejskich. Zaskoczenia nie było i najważniejsze indeksy otworzyły się na sporych minusach.

Chiny jako nadzieja


Środa była kolejnym dniem, kiedy to dolar nieznacznie tracił na sile. Dziś od rana trend ten zdaje się być kontynuowany. Wśród inwestorów odżyły nadzieję na globalne ożywienie, a to za sprawą pogłosek, o wzroście Chińskiego eksportu w maju.

Atomowy Obama


Stany Zjednoczone rozpoczynają budowę nowych reaktorów atomowych. Pierwszych od 30 lat. Prezydent USA Barack Obama ogłosił, że ich wykonawca otrzyma od jego administracji duże wsparcie.

Grecja steruje rynkami


Bieżący tydzień zamknie się prawdopodobnie niekorzystnym bilansem dla byków. Dotychczasowy bilans faworyzuje stronę podażową. W ciągu czterech ostatnich sesji indeks dużych spółek stracił 1proc.

Zysk Handlowego zgodny z konsensusem


Zysk netto Banku Handlowego w II kwartale wyniósł 71,4 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 69,2 mln zł. Bank w II kwartale zwiększył przychody i obniżył koszty, dzięki czemu wskaźnik kosztów do dochodów spadł do 56 proc.

GM: Saab nie został sprzedany


Szwedzki Saab, należący do General Motors, nie został sprzedany. Firma Koenigsegg, która była zainteresowana przejęciem Saaba, wycofała się z tego przedsięwzięcia - poinformował we wtorek GM.

Gorszy ISM może nieco popsuć nastroje


Poprawa globalnych nastrojów za sprawą uspokajających informacji z Dubaju sprawiła, iż inwestorzy powrócili do strategii carry-trade i wyprzedawali dzisiaj dolara (w drugiej połowie dnia także względem jena, który rano osłabł za sprawą nieoczekiwanych posunięć Banku Japonii - planowane jest dodatkowe dostarczenie płynności na kwotę 115 mld USD). Nie można jednak powiedzieć, że dolar był dzisiaj szczególnie słaby.

Złoty stabilny i odporny na dane makro


Pomimo tego, że wtorkowe kwotowania będą bogate w dane makro i wydarzenia związane z roboczym posiedzeniem RPP, to złoty powinien na to wszystko reagować umiarkowanie. Natomiast bardziej wyczulony na te informacje może być rynek długu - oceniają analitycy.

Europejski Fundusz Walutowy naszym ratunkiem!


Już w przyszłym tygodniu mogą zapaść wstępne decyzje w sprawie powołania europejskiego funduszu walutowego na wzór MFW - informuje w poniedziałek niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland".

Warszawskie indeksy demonstrują siłę


Od dwóch dni powodów do radości jest tyle samo, co wcześniej powodów do zmartwień. Ich źródło wydaje się to samo: nastroje inwestorów. Opinie o perspektywach globalnej gospodarki są tak samo zróżnicowane, jak poprzednio, dane są trochę gorsze lub trochę lepsze.

Gazprom: nie jesteśmy nic winni Białorusi


Rzecznik rosyjskiego Gazpromu Siergiej Kuprijanow oznajmił w piątek, że zgodnie z warunkami istniejącego kontraktu ze stroną białoruską koncern nie ma wobec niej zadłużenia.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.