Ojciec dyrektor będzie wściekły?


Mamy złe wiadomości dla pana Misztala, Ojca Dyrektora i wszystkich fanów samochodowego luksusu przez duże... M.

Europejski Bank Inwestycyjny pożyczy nam 1 mld euro na remont dróg, drugie tyle da budżet państwa - ustaliła "Rzeczpospolita". Pierwsze auto dostała od rodziców. Była to tavria - autko, które dało się naprawić przy pomocy sznurka, pończochy i spinki do włosów! "Gdyby głupota umiała latać, fruwałaby pani jak gołębica" - mawiał do swojej podwładnej jeden z głównych bohaterów kultowego przed laty serialu "Szpital na peryferiach".W lutym 2010 roku do Polski sprowadzono 53 tys .008 aut używanych wobec 44 tys.657 samochodów w styczniu - podało Ministerstwo Finansów. Jak pokazują dane Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w 2009 roku 35 720 kierowców ukarano za rozmawianie przez telefon komórkowy trzymany przy uchu. Niektóre marki maja opinie bardziej awaryjnych, inne mniej.

Robert Kubica z teamu Renault uzyskał czwarty czas w pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Europy na torze w Walencji, który będzie dziewiątą eliminacją mistrzostw świata Formuły 1.

Obradująca w Paryżu Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła program rajdowych mistrzostw Europy w przyszłym roku. O północy podrożały opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2.

Trwają już poświąteczne powroty. Tradycyjnie najbardziej zakorkowana będzie zapewne "zakopianka". Niemiecka firma tuningowa MTM zaprezentowała własną wizję audi TT RS. W zeszym roku Generalna Dyrekcja Drg Krajowych i Autostrad obiecaa przyjrze si niepotrzebnym znakom drogowym. Na jej stronie internetowej zgosi mona konkretne przypadki nieprawidowego lub zbdnego oznakowania.Zgodnie z zapowiedziami Renault reaktywowało markę Gordini. Kierowca teamu Formuły 1 Ferrari Felipe Massa został ojcem. Jego żona Raffaela w klinice w Sao Paulo urodziła syna. Rodzice nadali mu imię Felipe Bassi. W związku z otwarciem nowego odcinka autostrady między Jędrzychowicami a miejscowością Krzywa, utworzono trzecie - liczące 19 funkcjonariuszy - ogniwo policji autostradowej w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Bentley mulsanne


Bentley arnage doczekał się następcy. Nowy model nazywa się mulsanne, nawiązując do limuzyny produkowanej przez Brytyjczyków w latach 1980-92.

Jakość paliw. Jest dobrze


Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych - rok wcześniej było to 4,2 proc.

Największa nadzieja Niemiec


Niemcy wierzą, że Michael Schumacher, siedmiokrotny mistrz świata, będzie znowu czempionem Formuły 1.

Czy Kubica zastąpi Massę?


Magazyn motoryzacyjny "GPWeek" w swoim najnowszym numerze pisze o tym, że Robert Kubica jest trzecim w kolejności kierowcą, który mógłby w przyszłym sezonie zasiąść w bolidzie teamu Ferrari.

Bony na paliwo zamiast mandatów!


Francuska żandarmeria drogowa będzie tropić... dobrych kierowców, by zamiast mandatów wręczać im nagrody. Ma to zachęcić wczasowiczów do przestrzegania przepisów oraz poprawić wizerunek nadsekwańskich stróżów porządku.

Hyundai i-flow, czyli i40?


Czasy, gdy Koreańczycy produkowali samochody, których uroda niewiele odbiegała od prezencji głazu narzutowego to już zamierzchła przeszłość.

Czarne prosto z Rumunii


Jak przekonać niezdecydowanych klientów do swojego produktu? Odpowiedzią na to pytanie są "wersje limitowane".

Dwusprzęgłowa skrzynia w Renault


Renault wprowadza do oferty zautomatyzowaną, sześciostopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów, która oznaczono EDC (Efficient Dual Clutch)

Zimo, trwaj...


Srogi mróz ścisnął Polskę od Bałtyku po Tatry. Łamie drzewa, słupy, zrywa linie energetyczne. Są miejscowości od tygodni pozbawione prądu. W XXI wieku!

Polski pojazd: 1 l na 607 km!


20 tys. zł brakuje studentom stołecznej Politechniki, aby wyjechać na zawody pojazdów o rekordowo niskim zużyciu paliwa.

Wypadek autobusu z dziećmi


Autobus wiozący dzieci na wycieczkę z Warszawy do Międzyrzecza (Lubuskie) przewrócił się na łuku zjazdu z autostrady A2 w okolicach Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Tak wygląda audi RS5!


Na nadchodzący salon w Genewie Audi przygotowało przynajmniej dwie nowości.

Na oponach nie warto oszczędzać


Zima to trudny czas dla kierowców. Śnieg, lód i deszcz skutecznie zmniejszają przyczepność samochodu.

Krysie wygrały z postem


62 nietrzeźwych kierowców zatrzymano w Małopolsce podczas akcji "Alkohol i narkotyki" - poinformował nadkom. Krzysztof Dymura z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mistrz świata porzucił F1 dla rajdów!


Fin Kimi Raikkonen będzie w przyszłym sezonie startował w mistrzostwach świata w rajdach samochodowych w barwach Citroena.

4 promile na przejeździe


Pijaną dróżniczkę zatrzymała w piątek dolnośląska policja na jednym z przejazdów kolejowych w Piechowicach k. Jeleniej Góry (Dolnośląskie).

Rajd czy uroczystości żałobne?


W sobotę w katastrofie lotniczej w Smoleńsku zginął m.in. prezydent Polski wraz z małżonką, parlamentarzyści oraz władze wielu najważniejszych urzędów.

Trochę więcej używanych


W lutym 2010 roku do Polski sprowadzono 53 tys .008 aut używanych wobec 44 tys.657 samochodów w styczniu - podało Ministerstwo Finansów.

Klapa blokady autostrady


Kilkuset, a może nawet tysiąc motocyklistów miało protestować na płatnych odcinkach autostrad A1, A2 i A4. Na A4 w Krakowie blokada okazała się klapą!

W autach tylko części oryginalne


W autach będzie można montować tylko oryginalne części, skończą się także wielomarkowe salony samochodowe - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" o unijnej dyrektywie.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.