Martin. Aston Martin. Już w Polsce


Fani Jamesa Bonda mogą zacierać ręce. W Polsce wreszcie otwarto pierwszy salon prestiżowej marki aut, jakich używał agent 007. Jak twierdzi przedstawiciel Astona Martina w Polsce, są już zamówienia na luksusowe samochody. - Spodziewamy się sprzedaży rzędu 25 sztuk rocznie - mówił w TVN CNBC Biznes Andrzej Nizio, wiceprezes Marvipolu.

Zdaniem dilerów złoty w piątek będzie uzależniony od globalnych sentymentów oraz notowań pary eurodolar. Rynek długu będzie głównie uzależniony od notowań złotego, ale zdaniem analityków można spodziewać się lekkiego wzrostu rentowności. rednia cena m kw. gruntu o powierzchni od 1000 do 2000 m kw. wzrosa w styczniu o ponad 10 proc. liczc rok do roku. Mimo to, koniec zimy to najlepszy czas na zakup dziaki, poniewa zainteresowanie gruntami bdzie wzrasta z kadym miesicem - podpowiadaj eksperci serwisu domiporta.pl. Pierwsze nieruchomości po likwidowanej Stoczni Gdynia już w rękach nowych właścicieli. Zarządca stoczni podpisał we wtorek w Gdańsku akty notarialne z firmami, które wygrały w licytacjach składniki majątku zakładu.Związek Zawodowy Górników w Polsce (ZZGwP) - największa, obok Solidarności, górnicza centrala związkowa - domaga się pilnego spotkania z ministrem gospodarki, wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Związkowcy chcą rozmawiać o najważniejszych problemach górnictwa, którego sytuację uważają za "dramatyczną". Przez 4 miesiące niemiecki eksport się rozpędzał - i znowu nadszedł spadek. W styczniu sprzedaż niemieckich towarów za granicę stopniała o 6,3 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wyeksportowano towary wartości 63,9 miliardów euro, sprowadzono zaś za 56 miliardów euro - podał Statistisches Bundesamt. Citigroup podwyższył rekomendację dla Eurocashu do "kupuj" z "trzymaj".

Ponad 825 mln zł wynosi wartość rekompensat za mienie zabużańskie wypłaconych do końca lipca 2009 roku - poinformował resort skarbu.

Inwestycje drogowe zrealizowane przy okazji Euro 2012 ułatwią życie przede wszystkim mieszkańcom zachodniej części Poznania. Skorzystają jednak na tym również lokatorzy podmiejskich osiedli, którym skróci się czas podróży i polepszy dojazd do centrum. Po wczorajszej panice i kontrastującym z nią spokojnym przebiegiem sesji w USA, inwestorzy europejscy nieco ochłonęli i zamiast się bać zaczęli myśleć. W efekcie giełdy europejskie, w tym i również warszawska, w pierwszej fazie handlu próbowały trochę odrabiać straty.

WIG20 na zamknięciu sesji w środę spadł o 0,03 proc. i wyniósł 2365,44 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 142 spółek, 158 spadł, 52 nie zmienił się. Akcjami 3 spółek nie handlowano. Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ostatni tydzień minął w kiepskich nastrojach. Indeks dużych spółek zanurkował 4,7proc. Zdecydowanie mniejsza przecena wpłynęła na średnie i małe spółki, których odpowiadający indeks spadł o 1proc. i 1,5proc. Niewielka poprawa sytuacja nadeszła w końcówce tygodnia.Z Kongresu USA dochodzą głosy, że zarysowują się widoki na ponadpartyjne porozumienie w sprawie rządowego projektu reformy systemu finansowego - kolejnej ważnej inicjatywy administracji prezydenta Baracka Obamy. Argentyńscy rolnicy ogłosili we wtorek, że w ramach sprzeciwu wobec polityki agrarnej rządu w Buenos Aires od piątku rozpoczynają 7-dniowy strajk. Polska Grupa Energetyczna (PGE) jest w trakcie przygotowywania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wybór doradcy przy sprzedaży swojego pakietu 21,85 proc. akcji Polkomtela - poinformował PAP Jacek Strzałkowski, rzecznik PGE.

Nieruchomości komercyjne kolejnym problemem USA


O drastycznym spadku cen domów w USA inwestorzy wiedzą od kilkunastu miesięcy. Teraz uwaga przenosi się na nieruchomości komercyjne, gdzie wraz ze spadkiem wartości i stawek za wynajem rośnie ilość zagrożonych kredytów.

Cyfrowa rewolucja nadal przed nami


Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Przepisy projektu będą dotyczyły warunków konkursu na operatora pierwszego multipleksu, na którym znajdą się m.in. TVP 1, TVP 2 i TVP Info - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Gilowska rozmawiała z prezydentem o kandydowaniu do RPP


Zyta Gilowska, minister finansów w rządzie PiS powiedziała w środę dziennikarzom, że rozmawiała z prezydentem Lechem Kaczyńskim o kandydowaniu do Rady Polityki Pieniężnej. Nie podała jednak żadnych szczegółów.

Zawodowe faux pas


Zacząwszy pracę w dziale redakcyjnym w Forbesie, chciałam zapoczątkować tradycję wspólnych wyjść do pubu ze wszystkimi dwudziestolatkami z mojego zespołu. W jedno piątkowe popołudnie zbytnio się pospieszyłam i wysłałam do około dziesięciu osób e-mail: "Naszych szefów nie ma już w biurze! Spotkajmy się przy windach o 16.45, żeby być w pubie zanim zrobi się tłok!". Jednym z odbiorców e-maila nie była niestety asystentka działu nakładu, ale dyreketor finansowy Forbes Media.

Kanadyjczycy krążą wokół AIB, są zainteresowani M&T


Allied Irish Banks, który musi pozyskać miliardy euro na wzmocnienie swoich rezerw kapitałowych w ciągu najbliższych kilku lat, jest obiektem zaintersowania Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) - podają anonimowe źródła.

IMF: Thoroughly Discussed Possible Turkey Deal, Talks Continue


Talks are continuing between the International Monetary Fund and Turkey on a possible new loan, an IMF spokeswoman said Monday.

Zysk Kredyt Banku powyżej oczekiwań


Zysk netto grupy Kredyt Banku w pierwszym kwartale 2010 roku wzrósł do 59,6 mln zł z 36,5 mln straty netto rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 47 mln zł.

UOKiK: 8 proc. Polaków płaci rachunki za media w hipermarketach


W specjalnych punktach finansowych, tzw. okienkach kasowych, rachunki m.in. za gaz i energię opłaca 21 proc. Polaków, z czego 8 proc. płaci je w supermarketach - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Analitycy: ceny paliw na stacjach i w hurcie mogą spadać


W pierwszym tygodniu grudnia kierowcy mogą się spodziewać niższych cen paliw na stacjach - podali analitycy biura Reflex i portalu e-petrol.pl. Jest to spowodowane niższymi cenami surowców i paliw w hurcie.

Polacy przeciwni zmianom dot. składek do OFE


Jeśli Jacek Rostowski, minister finansów, i Jolanta Fedak, minister pracy, przeforsują ideę przesunięcia części składki z OFE do ZUS, to naraża się społeczeństwu. Taki wniosek płynie z badania opinii publicznej, które na zlecenie "Pulsu Biznesu" przeprowadziła grupa IQS.

Inkubator dla geniuszy


We wtorek startuje Science2Business, inkubator przedsiębiorczości, który będzie pomagał polskim naukowcom i za unijne pieniądze zrealizuje ich pomysły - zapowiada "Puls Biznesu".

Do 15 stycznia konsultacje w sprawie nowej strategii "UE 2020"


Do 15 stycznia Komisja Europejska (KE) czeka na uwagi i propozycje dotyczące nowej unijnej strategii rozwoju gospodarczego, zwanej roboczo "UE 2020". Wiadomo już, że jej priorytetem ma być bardziej inteligentna i ekologiczna, oparta na wiedzy gospodarka rynkowa.

Grupa Torfarmu chce zwiększać udział w rynku


Torfarm, który po lipcowym wezwaniu ma ponad 95 proc. głosów na WZA Prospera, chce zwiększać udziały grupy w rynku o co najmniej jeden punkt procentowy rocznie - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes Torfarmu, Dariusz Śmiejkowski.

British Telecom - mniejszy spadek przychodów


BT dokonał zmian w prognozie spadku przychodów na lata 2009-2010 po tym, jak udało się zredukować koszty.

Amerykańscy bezrobotni dokopali rynkom


W minionym tygodniu w USA liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła do 473 tys. Analitycy oczekiwali spadku do 438 tys. (z 442 tys. tydzień wcześniej). Dane od razu niekorzystnie przełożyły się na rynki finansowe.

General Motors rozkwita


Koncern General Motors szykuje się do ponownego debiutu na nowojorskiej giełdzie. Największy amerykański producent samochodów zniknął z notowań w czerwcu 2009 roku, gdy firma ogłosiła niewypłacalność. Koncern ogłosił też wyniki kwartalne z imponującym zyskiem: 865 milionów dolarów.

Częstochowska izba rzemiosła ukarana za sugerowanie cen w warsztatach


Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości wbrew przepisom wskazywała ceny usług, jakie warsztaty samochodowe powinny stosować w rozliczeniach z ubezpieczycielami - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i ukarał izbę ponad 3,5-tysięczną grzywną. Izba odwołała się od tej decyzji.

Ostra zima może zaszkodzić gospodarce


Najsroższa od 30 lat zima w Wielkiej Brytanii, gdzie temperatury dochodzą do minus 21 stopni C i występują silne opady śniegu, spowodowała zakłócenia w transporcie na terenie całego kraju, co negatywnie wpływa na stan dotkniętych kryzysem światowym przedsiębiorstw.

Związkowcy czekają na informację co dalej ze stoczniami


Stoczniowcy ze Szczecina czekają na szczegółowe informacje rządu na temat dalszych działań w sprawie zakładów w Gdyni i Szczecinie.

Złoty słabszy po doniesieniach z hiszpańskiej prasy


Środa rozpoczęła się od umocnienia złotego, co było odpowiedzią na bardzo udaną wczorajszą sesję na Wall Street. Na otwarciu dzisiejszego handlu złotym, dolar kosztował już 3,28 złotego, podczas gdy jeszcze w miniony poniedziałek kurs przekraczał 3,52 złotego. Notowania pary EURPLN przez moment znalazły się poniżej poziomu 4,05. W kolejnych godzinach jednak złoty tracił na wartości.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.