Ropa w dół, paliwa w górę


W nadchodzącym tygodniu ceny paliw na stacjach utrzymają się na podobnym poziomie jak w ostatnich dniach, albo nieznacznie wzrosną - podali eksperci biura Reflex i portalu e-petrol.pl.

Z powodu padającego śniegu w całym kraju są duże utrudnienia w ruchu - alarmuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drogach. Zapraszamy na filmy przedstawiające przedpremierowe testy samochodów, które zadebiutują na salonie w Genewie. Zarządca autostrady A2 z Konina do Nowego Tomyśla żąda pieniędzy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Takumi Maruyama, szef działu procesorów w firmie Fujitsu, zapowiada budowę nowego superkomputera, który mógłby dostarczyć wydajność 10 Petaflops'ów, czyli pobić rekord świata. Na wstępie chciałem zadać ci pytanie: czym dla ciebie jest motocykl? Czekaj, czekaj... Brytyjscy policjanci bawią się w... złodziei. Oczywiście w... trosce o obywateli.

Sąd Rejonowy w Gdyni skazał w piątek na 10 lat pozbawienia wolności 20-letniego Sebastiana B., oskarżonego o spowodowanie po pijanemu w sierpniu 2009 r. wypadku, w którym zginęło trzech braci - w wieku 19, 15 i 9 lat.

Piłeś na imprezie, po czym rano wsiadasz za kierownicę myśląc, że nie jesteś już pijany? Możesz być w błędzie, a konsekwencje są najczęściej nieprzyjemne. Korki oraz spaliny emitowane przez samochody należą do poważnych współczesnych problemów cywilizacyjnych.

Już pod koniec września do polskich salonów trafi mazda3 w najmocniejszej wersji MPS. 81-letnia Rosemary Skrine z Irlandii doznała obrażeń głowy, biodra i kolana, kiedy uderzył w nią lecący pies. Czworonóg został wcześniej potrącony przez samochód. Zwierzak nie przeżył, ale pani Skrine doczekała się od sądu odszkodowania. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje Program Uspokojenia Ruchu. Pisany właśnie tak, dużymi literami, więc sprawa jest naprawdę poważna.W latach 2000-2003 BMW oferowało do sprzedaży skuter o nazwie C1. Honda zaprezentowała nowy motocykl o nazwie VT750S. Klasyczny profil i głębokie brzmienie silnika V-2, w połączeniu z charakterystyką i osiągami prawdziwie nowoczesnego motocykla, nikogo nie pozostawią obojętnym. Do rozpoczęcia sprzedaży w Polsce aut luksusowej marki Rolls-Royce szykuje się jej właściciel, koncern BMW - informuje "Puls Biznesu".

Ciężka służba fotoradaru


Praca fotoradarów jest bardzo trudna i niebezpieczna. Czy to śnieg, czy to upał, one stoją dzielnie temperując ułańską fantazję piratów drogowych.

Będzie więcej fotoradarów?


Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje Program Uspokojenia Ruchu. Pisany właśnie tak, dużymi literami, więc sprawa jest naprawdę poważna.

Posłowie zajmą się sprawą A4


Będą sejmowe interpelacje i pytania do ministra infrastruktury w sprawie autostrady A4 - informuje radio RMF.

Ma ferrari, ale oszczędza na...


Zdjęcie pochodzi z wortalu www.poboczem.pl . Znajdziesz TAM wiele innych "dziwnych" zdjęć...

Volkswagen w F1?!


W kwietniu informowalimy, e zespoy startujce w Formule 1 negocjuj wanie zasady, jakie od 2013 roku dotyczy bd jednostek napdowych.

Wyniki wprawiły w osłupienie


Wyniki tego sondażu wprawiły nas w osłupienie: 80% zapytanych mężczyzn uważa, że ich partnerka jeździ dobrze lub bardzo dobrze, a 90% pań twierdzi, że ich partner jest dobrym lub bardzo dobrym kierowcą.

Chrysler. Przyszłość z przeszłością


"Informacje o mojej śmierci są mocno przesadzone" - pisał Mark Twain. Podobnie można powiedzieć o Chryslerze.

Prowadzenie ma się w... genach!


To, czy jesteś dobrym czy złym kierowcą, nie musi zależeć od wieku czy płci.

Rządowi najbardziej podoba...


W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

185-konne audi S1


Dziesięć milionów samochodów rocznie. Właśnie taka liczba pojazdów, wg najnowszych planów rozwoju, od 2018 roku opuszczać ma fabryki koncernu Volkswagen.

Prawdziwe drogi bezprawia


Policja i straż miejska nie mają możliwości karania kierowców na drogach wewnętrznych. W efekcie kierowcy robią, co chcą.

F1 potrzebuje deszczu!


Po dwóch pierwszych wyścigach nowego sezonu Formuły 1 wciąż trudno ocenić jaki wpływ na rywalizację kierowców miały zmiany regulaminowe.

Bolid Kubicy kupą złomu


Nie mogę już patrzeć na to, co dzieje się na torach Formuły 1. Nie ukrywam - jak większość rodaków - na poważnie zainteresowałem się tym sportem, gdy za kierownicą jednego z bolidów zasiadł Polak. (*)

Kierowco, licz punkty sam!


Możliwość sprawdzenia liczby punktów w ewidencji kierowców naruszających przepisy o ruchu drogowym nie zwalnia od samodzielnego ich kontrolowania.

Yeti - starcie pierwsze


Od wielu lat auta uterenowione zdobywają coraz większą popularność i każdy z producentów chce mieć taki model w swojej ofercie. Żaden chyba jednak nie pragnie tego tak bardzo, jak Skoda.

Kubica na lodzie? Raczej nie


Zarząd francuskiego koncernu samochodowego Renault zdecydował się sprzedać zespół Formuły 1 mający swoją siedzibę w angielskim Enstone. Tak przynajmniej twierdzi brytyjska sieć BBC.

241 km/h. 3 lata więzienia


Policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem autostradę A-2 zauważyli jadący z dużą szybkością w kierunku Poznania samochód. Porsche, jak wskazał wideorejestrator, pędziło z prędkością 241 km na godzinę co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej na tym odcinku prędkości o 111 km/h.

Co minutę ginie 12 osób!


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował w czwartek wypracowanie wspólnych dla wszystkich krajów przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bez pobłażliwości dla piratów


Wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości kierowców zapowiadają przed świętami policjanci. Ogólnokrajowa akcja rozpocznie się na drogach w piątek, zakończy się w poniedziałek.

To będzie punkt zwrotny sezonu


Po trzytygodniowej przerwie kierowcy Formuły 1 wznowią w weekend rywalizację wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya pod Barceloną, To piąta eliminacja mistrzostw świata, która rozpocznie europejską część sezonu.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.