"Anglikom" nie! Chyba, że minister sie zgodzi


W Polsce nie ma definitywnego i jednoznacznego zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą umieszczoną po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym, ale w każdym indywidualnym przypadku minister właściwy do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Kierowca Formuły 1 Robert Kubica (Renault Clio R3) wypadł w sobotę z trasy Rajdu Taormina-Messina, ostatniej w sezonie asfaltowej eliminacji Pucharu Włoch. 5425 metrów długości, 26 zakrętów, długa na 470 metrów prosta. Na tor Ascari koło miejscowości Ronda w Hiszpanii trafiliśmy przy okazji prasowej premiery nowej "renówki" o przydługawej nazwie mĂŠgane Renault Sport. Magazyny wielu firm sprzedających sól drogową są już prawie puste.Poniżej fragmenty komunikatu oraz wypowiedzi m.in ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o polskich drogach. Największa w historii motoryzacji akcja nawrotowa ogłoszona przez Toyotę z hukiem przetacza się przez Amerykę. Chociaż w większości przypadków fotoradary zamiast poprawiać bezpieczeństwo służą raczej do ratowania gminnych budżetów, są w Polsce miejsca, gdzie urządzeń tych używa się zgodnie z przeznaczeniem.

Zimowy wypoczynek zaczął się dla uczniów z kolejnych czterech województw - z Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Zachodniopomorskiego.

Motocyklista Jacek Przygoński zajął siódme miejsce, a jadący quadem Rafał Sonik był dziesiąty na czwartym etapie - z Fiambali do Copiapo. Mazda wprowadza do sprzedaży model 3 z homologacją ciężarową.

W kwietniu 2010 roku do Polski sprowadzono 65 tys. 931 pojazdw uywanych wobec 75 tys. 135 w marcu - podao w komunikacie Ministerstwo Finansw. Sukces! Tak jednym słowem określić można miniony rok, jeśli wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa na polskich drogach. W lutym 2010 roku do Polski sprowadzono 53 tys .008 aut używanych wobec 44 tys.657 samochodów w styczniu - podało Ministerstwo Finansów.Przód od kii, tył od BMW X5, środek od audi. Pomieszanie z poplątaniem? Tak, a wszystko przyprawione znaczkiem Jeepa. Mimo, że producenci samochodów znajdują się po presją ekologicznego lobby, wciąż są firmy, którym nie brak odwagi, by zaprezentować auta zapierające dech w piersiach. Już w czerwcu tego roku każdy kupujący używane auto błyskawicznie i nieodpłatnie sprawdzić będzie mógł przez Internet, czy nie jest ono kradzione.

Fiat kupuje od GM


Fiat Powertrain Technologies może kupić 50 proc. udziałów spółki Fiat-GM Powertrain Polska od General Motors LLC - taką decyzję podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Niepewna przyszłość Hummera


W środę informowaliśmy, że General Motors nie sprzeda Hummera chińskiej firmie Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machines.

Najpiękniejszy fiat 125p świata


6-cylindrowe, rzędowe silniki to firmowa wizytówka BMW. Czy może więc dziwić, że Bawarczycy wpadli na pomysł zamontowania takiej jednostki w motocyklu? No dobra, może...

Nocny rajd tirem po pijaku


Pijany kierowca tira zniszczył w nocy słupy energetyczne i sygnalizacji świetlnej, a na koniec wjechał na jedno z podwórek w podłódzkim Zgierzu. 39-latek przewoził 20 ton ładunku, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Nowy c-max i grand c-max


Ford konsekwentnie odświeża gamę swoich pojazdów. Po liftingu s-maxa i galaxy, nadszedł czas na zupełnie nową generację c-maxa i debiut grand c-maxa.

NAIAS za 12 dolarów


11 stycznia w Detroit - stolicy amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego - rozpoczął się najważniejszy w Ameryce Północnej salon samochodowy: North American International Auto Show 2010.

Ma ferrari, ale oszczędza na...


Zdjęcie pochodzi z wortalu www.poboczem.pl . Znajdziesz TAM wiele innych "dziwnych" zdjęć...

Pięciu rannych w pożarze busa


Pięć osób zostało rannych i trafiło do szpitali po pożarze busa przewożącego niepełnosprawnych we Wrocławiu.

Niespodziewany sukces Forda


Wielka niespodzianka na amerykańskim rynku samochodowym - General Motors utracił tam palmę pierwszeństwa na rzecz Forda.

Tak wygląda nowe BMW!


Chris Bangle odszedł już z BMW, ale jego ręka widoczna jest w najnowszym samochodem, który zaprezentowany będzie przez bawarską firmę na salonie samochodowymwe Frankfurcie nad Menem.

Paliwo tylko na połowie stacji


Po czterech dniach strajku celników w Grecji niedobory paliw płynnych stały się jeszcze dotkliwsze, a kolejki przed stacjami benzynowymi wydłużyły się - poinformowała w piątek grecka telewizja.

Amerykanie uczą się robić silniki


Ford ujawnił pierwsze informacje na temat mustanga MY 2011. Samochód ten zadebiutuje na rozpoczynającym się 4 grudnia salonie w Los Angeles.

No i gdzie ten kryzys?


W styczniu 2010 roku produkcja samochodów osobowych wyniosła 69.037 sztuk, co oznacza wzrost o 5,2 proc. mdm i wzrost o 26 proc. rdr - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Jutro zginie 3 tys. osób!


O pamięć o ofiarach wypadków drogowych, przestrzeganie przepisów drogowych oraz rozważną jazdę zaapelował w czwartek krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

Dobre wieści dla Kubicy!


Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wprowadziła kilka zmian w regulaminach, które będą obowiązywały w przyszłorocznych zawodach Formuły 1.

Kasa publiczna, A2 prywatna


KE ogłosiła, że zgodziła się na pomoc publiczną dla spółki AWSA, która ma zbudować i eksploatować w systemie koncesyjnym ponad 100 km płatnej autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.

Bestseller - mitsubishi lancer


Najnowsza generacja lancera w Polsce okazała się bestsellerem, na przekór kryzysowi windując sprzedaż całej marki.

Zablokowana DK 28


Po zderzeniu dwóch samochodów zablokowana została w środę po południu droga krajowa nr 28 w Przemyślu (Podkarpackie) - poinformowała Sabina Moskwa z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Bentley continental flying star


"Shooting brake" to rodzaj nadwozia, który skonstruowano z myślą o... Hmm... I tutaj właśnie pojawia się problem, bowiem krzyżówka kombi z coupe nie łączy w sobie ani przestrzeni tego pierwszego, ani też urody tego ostatniego.

Rewolucja od Audi


Kilka dni temu informowaliśmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowuje właśnie plan wprowadzenia w Polsce systemu elektronicznych przydrożnych tablic informacyjnych.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.