Fiat w stratach mimo rekordowych przychodów ze sprzedaży aut


W ostatnim kwartale zeszłego roku Fiat zanotował rekordowe przychody ze sprzedaży aut. Ale cały rok koncern zakończył stratą netto 838 mln euro, podczas gdy rok wcześniej miał 1,6 mld euro zysku.

17 marca 2010r. w Warszawie na wniosek PSEW odbyło się spotkanie szefów organizacji pozarządowych, którego celem było omówienia zasad współpracy w zakresie podnoszenia świadomości i akceptacji społecznej odnośnie energetyki wiatrowej w Polsce. Ropa naftowa lekko drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po mocnej zwyżce, niemal o 2 proc., podczas poniedziałkowego handlu - podają maklerzy. Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet.Najbardziej zapobiegliwi rodzice potrafią podarować nastolatkowi na dwutygodniowe kolonie nawet 1000 zł - informuje "Metro" \\\"\\\" - Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów. Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, do lipca przyszłego roku będzie realizowany projekt naukowo-badawczy Green Stream, którego celem jest przetestowanie samochodów elektrycznych w warunkach miejskich.

Swoje peregrynacje w podróżowaniu na targi TRAKO, które rozpoczęły się dzisiaj w Gdańsku opisuje w swoim blogu poseł Piechociński. Pogoda nie była łaskawa nie tylko dla ...

Sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny mistrz Polski na dystansach 200 i 100 m, został etatowym dziennikarzem sportowym wielkopolskiej telewizji WTK. Do piątku najtrudniej będzie dojechać pod Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. Kierowcy wciąż skazani są na omijanie zamkniętej ul. Legionów, a tramwaje wrócą na nią dopiero ...

Z notatnika aspiranta Dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu, zatrzymali wrocławscy policjanci. Jeden ze sprawców zajmował się kradzieżami przesyłek z firmy kurierskiej, w której pracował, drugi ... Bank Polskiej Spółdzielczości będzie pierwszym w Polsce, w którym na stałe zostanie zamontowany bankomat wykorzystujący hipernowoczesną technologię biometryczną. Transakcje będzie można zatwierdzać przykładając palec do czytnika, zamiast wklepywać PIN - Plan dobry, wykonanie kaszana - tak poseł PSL Janusz Piechociński określił w środę w Sejmie rządową reformę, której celem było przekazanie samorządom udziałów w kolejowej spółce Przewozy RegionalneWicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powołał Społeczny Zespół Doradców przy Pełnomocniku Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Inauguracyjne posiedzenie Zespołu odbyło się 30 września br. w Ministerstwie Gospodarki. Nie wykluczamy, że przywrócimy kursowanie InterRegio, o ile Przewozy Regionalne wskażą nam inne deficytowe połączenia do zlikwidowania - powiedział we wtorek prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Zbigniew Szafrański. 22 sierpnia 2009 r. weszła w życie Ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego. Ustawa ta jest wynikiem przyjętego przez rząd Pakietu Antykryzysowego wypracowanego w Komisji Trójstronnej - poinformowała PKPP Lewiatan.

Część obwodnicy Augustowa zostanie włączona do sieci dróg


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Węgiel pozostanie królem


Będziemy wciąż inwestować w węgiel, bo tylko on daje nam bezpieczeństwo energetyczne. Energetyka jądrowa, gazowa i odnawialna pozostaną na drugim planie. Priorytetem ma być też oszczędność energii.

Nietrzeźwy maszynista wąskotorówki


- Około 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni maszynista prowadzący w sobotę jędrzejowską wąskotorówkę Ciuchcia Ekspres Ponidzie - poinformowała Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z zespołu prasowego ...

Pomorze: Zapraszamy na przejazd szynobusem!


Samochodem z Kartuz do Trójmiasta w godzinach szczytu jedzie się nawet półtorej godziny. Pociągiem już za parę lat będzie się jechać 45 - 50 minut... Wielu mieszkańców ...

Awaria sieci ciepłowniczej w Katowicach


Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy odbiorców w Katowicach nie ma w piątek rano ciepłej wody. Awaria, która nastąpiła podczas przełączania źródeł zasilania, ma zostać usunięta jeszcze w piątek.

Urlop macierzyński a oddanie dziecka do adopcji


Urlop macierzyński co do zasady przysługuje każdej pracownicy, która powitała na świecie swego potomka. Zdarza się jednak, że kobieta z jakiś przyczyn rezygnuje z wychowania dziecka i oddaje je np. do adopcji. Co wówczas? Jak wyglądają jej uprawnienia w zakresie urlopu macierzyńskiego?

BCC: Wierzymy, że tragedia nie zachwieje gospodarką


BCC łączy się w bólu z rodzinami ofiar tragedii na lotnisku pod Smoleńskiem i wszystkimi Polakami - napisał w liście Marek Goliszewski, szef Business Centre Club

Na otwarciu WIG20 stracił 0.521%


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

"Puls Biznesu": Polski internet dostaje zadyszki


Chociaż z internetu korzysta tylko połowa Polaków, przestaje rosnąć liczba internautów. Ponadto coraz częściej nie są odnawiane domeny - informuje "Puls Biznesu".

Sage ogłosił wezwanie na 100% akcji Tety, cena 12,75 zł


W maju 2010 roku do Polski sprowadzono 64 tys.378 pojazdów używanych wobec 66 tys. 265 w kwietniu - podało w środę w komunikacie Ministerstwo Finansów.

To nie koniec kryzysu? Zaciska się pętla długów Polaków


Wieści o końcu kryzysu jeszcze przedwczesne? Już 79 mld zł wynoszą przeterminowane długi polskich konsumentów i firm. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy urosły prawie o 9 mld zł!

Do końca roku w PKP Cargo ma pracować mniej niż 29,7 tys. osób


- Z realizowanego w tym roku w PKP Cargo programu dobrowolnych odejść skorzystało blisko 5,3 tys. pracowników - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej członek zarządu spółki ds. pracowniczych Ireneusz Wasilewski. Dodał, że władze przedsiębiorstwa zakładają, że na koniec roku zatrudnienie spadnie poniżej 29,7 tys. pracowników.

Rozpoczęły się kontrole bacówek na Podhalu


\"\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

URE opublikowało I Krajowy raport benchmarkingowy


Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował wyniki pierwszych systemowych badań sektora energetycznego na temat jakości dostaw energii elektrycznej do odbiorców przyłączonych do sieci przesyłowych i dystrybucyjnych

KE dofinansuje połączenia gazowe z Niemcami i Czechami oraz gazoport


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

"PB": To był rok paradoksów


- PKB rósł najwolniej od 2002 r. Mimo to wzrost okazał się wielkim sukcesem Polski. Gospodarka w 2009 r. pokazała, że potrafi wodzić ekonomistów i przedsiębiorców za nos - pisze "Puls Biznesu" w swoim raporcie.

Premier: problem drogi przez Rospudę został rozsupłany


Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji.

"Nasz Dziennik": Kontrole bez zapowiedzi


Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie już musiała uprzedzać pracodawców o zamiarze kontroli w ich firmie - wynika z projektów nowelizacji ustaw o swobodzie działalności gospodarczej i Państwowej Straży Pożarnej, skierowanych do Sejmu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Avatar napędził sprzedaż biletów. 2009 rok rekordowy dla kina


W tym roku wpływy ze sprzedaży biletów w USA po raz pierwszy przekroczą 10 mld dol. Do pobicia rekordu przyczynił się udany debiut filmu Jamesa Camerona pt. Avatar, który w trzy dni zarobił 232 mln dol. Świetne rezultaty notują także polskie kina. W tym roku liczba sprzedanych biletów osiągnie 38 mln sztuk.

France Telecom chce kupić Le Monde


OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.