WIG20 wzrósł o 0,16 proc. i wyniósł 2440,42 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 0,16 proc. i wyniósł 2440,42 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 173 spółek, 131 spadł, 47 nie zmienił się. Akcjami 4 spółek nie handlowano.

Dwie gwiazdy rynków wschodzących


Wg październikowego raportu Fitch wśród europejskich rynków wschodzących jedynie Polska i Azerbejdżan unikną recesji w 2009 r.

Bezrobocie podskoczyło w listopadzie


Sytuacja na rynku pracy pogorszyła się w listopadzie - dowiedziała się TVN CNBC Biznes. Stopa bezrobocia wzrosła w minionym miesiącu do 11,4 proc. - wynika z szacunków ministerstwa pracy.

Dlaczego Bielecki zrezygnował?


Przyczyną rezygnacji Jana Krzysztofa Bieleckiego ze stanowiska prezesa banku Pekao SA był narastający od kilku miesięcy spór z włoską centralą UniCredit - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Backlog grupy Asseco - ponad 2,5 mld zł


Skonsolidowany backlog Asseco na 2009 r. przekracza 2,5 mld zł - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes Asseco Poland, Adam Góral.

Zysk netto grupy Banku Millennium w IV kw. '09 wyniósł 67,5 mln zł, wobec konsensusu 33 mln zł


Zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2009 roku wyniósł 67,5 mln zł - poinformował bank we wstępnych wynikach. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 33 mln zł.

Pierwszy w Polsce podziemny magazyn gazu


W poniedziałek w Krzywopłotach k. Karlina (Zachodniopomorskie) uroczyście uruchomiono pierwszy w Polsce podziemny magazyn gazu w wyeksploatowanym złożu ropy naftowej Daszewo, gdzie w 1980 r. doszło do erupcji i wielkiego naftowego pożaru.

Energetycy wychodzą na ulice Gdańska


W samo południe w Gdańsku ma odbyć się manifestacja związkowców z koncernu Energa. Według zapowiedzi, 3 tysiące osób wyjdzie na ulice, żądając podwyżek płac i zwiększenia wpływu na zarządzanie firmą. Spodziewany jest udział solidaryzujących się z energetykami górników.

Poziom 2423 pkt. nie do pokonania


Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznymi zmianami indeksów, główne WIG i WIG-20 odnotowały kosmetyczny spadek, a mWIG-40 i sWIG-80 niewielkie wzrosty. Wymowa sesji jest jednak negatywna, gdyż po wysokim otwarciu na rynku pojawiła się podaż, a na dziennym wykresie świecowym ukształtowała się świeca o czarnym korpusie.

Oaza podatkowa a myśl Karola Marksa


Ogromna większość przedsiębiorców marzy o uniknięciu płacenia wysokich podatków. Jest to całkowicie zrozumiałe i racjonalne zachowanie typowe dla homo oeconomicus. Kto bowiem lubi dzielić się owocami swojej ciężkiej pracy z innymi.

OFE chcą kupować akcje właścicieli


Fundusze emerytalne chciałyby, tak jak fundusze inwestycyjne, móc bezpośrednio kupować papiery swoich akcjonariuszy - wynika z ustaleń "Parkietu".

Kraft chce dla Wedla inwestora branżowego - Dow Jones


Kraft chce sprzedać Wedla inwestorowi branżowemu, najbardziej preferowani są amerykański producent czekolady Hershey i szwajcarski koncern Nestle - podała agencja Dow Jones powołując się na anonimowe źródła.

Bernanke o dolarze, PKB i bezrobociu


Szef Fed Ben Bernake podczas wczorajszego wystąpienia w Nowojorskim Klubie Ekonomicznym, pierwszy raz od dłuższego czasu wyraźnie zaakcentował, że amerykańskie władze monetarne dostrzegają problem słabnącego dolara. Reakcja rynku walutowego była jednak tylko chwilowa.

Mix Electronics S.A. wykupuje 100 proc. udziałów w Electro World Polska sp. z.o.o.


Firma Mix Electronics S.A. stara się o przejęcie 100 proc. udziałów w Electro World Polska sp. z o.o., której pierwotnym właścicielem była brytyjska spółka DSG Overseas Investments Ltd - wynika z dzisiejszej informacji Mix Electronics.

Samorząd opłaci nianię?


Dobra wiadomość dla świeżo upieczonych rodziców - resort pracy przygotowuje ustawę żłobkową, która zakłada nowe formy opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Miniżłobki, świetlice dzienne oraz nianie opłacane przez samorząd mają zachęcić Polki do rodzenia dzieci - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Sąd podcina Łapy


Sąd w Białymstoku oddalił wniosek o wstrzymanie likwidacji masy upadłości Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego SA w Łapach (Podlaskie), złożony przez firmę. Stało się to krótko po tym, jak zakład uratował się przed ostatecznym bankructwem nowym kontraktem.

"Plan PO musi się przekuć w konkrety"


Większość ekonomistów mówi "tak" koncepcjom oszczędnościowym przedstawionym w piątek przez premiera Donalda Tuska. Obawiają się jednak, aby nie były to po raz kolejny puste, polityczne deklaracje. - Zapowiedzi trzeba jak najszybciej zacząć wprowadzać w życie - podkreślają.

Lekka niepewność na rynkach, gospodarka niewzruszona


Analizowanie wpływu tragicznej katastrofy na sytuację rynków finansowych i gospodarki może wydawać się niezbyt stosowne, jednak nie sposób tego uniknąć. Tego typu wydarzenia zawsze budzą niepokój i obawy nie tylko inwestorów, ale wszystkich Polaków.

Na Okęciu wylądują we mgle i śnieżycy


Już od końca stycznia 2010 r. na warszawskim lotnisku Okęcie samoloty będą mogły lądować podczas gęstej mgły lub śnieżycy. Specjalistyczny system naprowadzania maszyn ILS, z podwyższoną kategorią, będzie działał na krótszej drodze startowej.

QInvest i Fortis celują w polskie stocznie?


QInvest z Kataru chce inwestować w stocznie. I to wspólnie z holenderskim bankiem Fortis. Obie instytucje założyły wart 200 milionów dolarów fundusz, który w ciągu najbliższych 18 miesięcy będzie skupował tanie aktywa stoczni i czekał na wzrost ich wartości. Czy może chodzić o polskie stocznie? Obie te firmy interesowały się już naszymi zakładami w Gdyni i Szczecinie.

znalezionych: 27021, strona 1 z 1352
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Jeżeli musisz wykonać pomiary elektryczne Krakow zapraszam
do zapoznania się ofertą mojej firmy. Przeprowadzam od lat
pomiary elektryczne Kraków na potrzeby elektrowni oraz innych
organizacji oraz urzędów. Wszystkie przeprowadzone pomiary
elektryczne Kraków
są opisane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi
prowadzenia dokumentacji elektrycznej. Przy okazji pomiarów
przeprowadzane są również przeglądy elektryczne Kraków na terenie
Krakowa i okolic.